XXV Forum Humanum Mazurkas należało do Zdzisława Słowińskiego

XXV Forum Humanum Mazurkas należało do Zdzisława Słowińskiego
29 stycznia odbyło się XXV Forum Humanum Mazurkas, które odbyło się pod znakiem nestora rozrywki, satyry i komedii Zdzisława Słowińskiego i jego 67-lecia pracy artystycznej.

Z okazji tak niezwykłego jubileuszu pan Słowiński zaprosił do wspólnego świętowania zaprzyjaźnionych artystów, m.in. Andrzeja Dyszaka, Jonnę Rawik, Adriannę Godlewską, Krystynę Jędrzejecką, Renę Rolską i Tadeusza Woźniakowskiego. Nad opracowaniem muzycznym koncertu czuwał Andrzej Płonczyński, czyli legenda akompaniamentu z kultowego programu "Podwieczorek przy mikrofonie". Na imprezie pojawiło się około 700 osób ze świata kultury, sztuki i biznesu.

Zdzisław Słowiński swoją karierę sceniczną rozpoczął w 1950 roku. Ten znany i lubiany artysta filmu występował na estradzie, w radiu i telewizji. Występował także w licznych teatrach poznańskich i warszawskich. Podczas swojego benefisu Jubilat postanowił wrócić pamięcią do swoich wyjątkowych artystycznych lat i legendarnych występów na krajowych i zagranicznych scenach.

Zgromadzona w Sali „ZEUS” publiczność była pod dużym wrażeniem występu każdego z artystów. Nie brakowało też łez wzruszenia i wspólnego śpiewania legendarnych przebojów takich jak: „Złoty pierścionek”, „Letnia przygoda”, czy też „Cryminal tango”. Finałem programu był wspólny występ gości Benefisu i odśpiewanie piosenki Tadeusza Woźniakowskiego pt.: „Imieniny dla rodziny”.

Oprócz jubileuszu Zdzisława Słowińskiego podczas Forum Humanum Mazurkas świętowano również 25-lecie wydarzenia. Przygotowano z tej okazji pyszny tort Gigant.

W programie XXV Forum Humanum Mazurkas znalazły się stałe pozycje, które towarzyszą Forum od blisko 5 lat. Goście wieczoru w ramach finisażu mogli podziwiać wystawę malarstwa Lili Fijałkowskiej oraz wystawę rzeźby ceramicznej Wiesława Fijałkowskiego pod hasłem: „Dwa światy sztuki obok siebie”, a także rysunki ilustracyjne Ewy Urniaż-Szymańskiej, prezentowane w ramach wernisażu malarskiego. Kuratorem obu wystaw była Janina Tuora. Partnerami tej edycji forum byli Paweł Kanclerz – Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego oraz Jan Żychliński – Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

     

Forum Humanum Mazurkas jest inicjatywą obywatelską w dziedzinie kultury, której inauguracja miała miejsce w 2012 roku. Od tego czasu w centrum konferencyjnym hotelu MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel kilkanaście razy w roku odbywają się spotkania prezentujące muzycznych wirtuozów, orkiestry symfoniczne, małe zespoły oraz uznanych malarzy i rzeźbiarzy. Projekt realizowany jest w całości „pro publico bono”.

INFORMACJA PRASOWA
fot. K. Rolak