Wernisaż Andrzeja Fogtta inauguracją współpracy Q Hotel z Zofia Weiss Gallery

Wernisaż Andrzeja Fogtta inauguracją współpracy Q Hotel z Zofia Weiss Gallery

W poniedziałek, 8 kwietnia 2024 roku, odbył się uroczysty wernisaż pod tytułem "OTO JEST FOGTT" w renomowanej Zofia Weiss Gallery, znajdującej się przy ulicy Podwale 6 w Krakowie. Wydarzenie to było inauguracyjnym krokiem w długoterminowej współpracy pomiędzy siecią Q Hotel a galerią, mającej na celu promowanie sztuki oraz wspieranie młodych talentów.

Wernisaż zgromadził liczne grono miłośników sztuki oraz przedstawicieli świata kultury. Artystą, którego prace były głównym punktem wystawy, jest znany malarz Andrzej Fogtt, którego monumentalne, monochromatyczne pejzaże oraz imponująca seria portretów artystów zachwycały gości.

Współpraca pomiędzy Q Hotel a Zofia Weiss Gallery to nie tylko jednorazowe wydarzenie. Planowana jest kontynuacja działań promocyjnych oraz organizacja wystaw zarówno w przestrzeniach galerii, jak i w odświeżonym centrum konferencyjnym Q Hotel Plus Kraków przy ulicy Wygranej 6. Ponadto, obrazy, grafiki i rzeźby artystów będą wprowadzane do wnętrz hotelowych, dając gościom możliwość bezpośredniego kontaktu ze sztuką.

„Już wiele lat temu kiełkowały w naszych głowach pomysły na tego typu współpracę, pandemia jednak je wstrzymała. Teraz cieszymy się, że Pani Zofia Weiss nam zaufała i że udało się znaleźć partnera w postaci galerii z wieloletnią tradycją i renomą na krakowskim rynku sztuki i nie tylko. Jesteśmy dumni, że współpracę rozpoczynamy tak wspaniałym wydarzeniem jakim jest wernisaż uznanego artysty o ugruntowanej pozycji, zaprzyjaźnionego z Q Hotel od lat.” - mówi Radosław Altheim, Dyrektor Zarządzający sieci Q Hotel.

Wcześniejsze zaangażowanie sieci Q Hotel w dziedzinę sztuki obejmowało współpracę z wrocławską Galerią DNA oraz zakup dzieł Andrzeja Fogtta do wystroju wnętrz Q Hotel Plus Wrocław Bielany. Teraz, dzięki współpracy z Zofia Weiss Gallery, sieć kontynuuje swoją misję promowania kultury i wspierania talentów artystycznych.

INFORMACJA PRASOWA