W zabytkowej hali montażowni silników U-Bootów powstaną apartamenty w stylu loft i sale konferencyjne

W zabytkowej hali montażowni silników U-Bootów powstaną apartamenty w stylu loft i sale konferencyjne

Montownia to nowa inwestycja w Gdańsku, która powstaje na terenach postoczniowych, w budynku obok Bramy nr 2 Stoczni Gdańskiej i Sali BHP. Remont zabytkowej hali montażowni silników U-Bootów to część wielofunkcyjnej inwestycji DOKI. 

Hala, w której powstaje MONTOWNIA, ma aż 12 000 mkw powierzchni, dlatego jest duży potencjał pod różnego rodzaju lokale. Na terenie budynku montażowni powstaną apartamenty loftowe o pow. 45 mkw każdy z designerską łazienką, aneksem kuchennym, otwartą przestrzenią, częścią dzienną i częścią nocną (łącznie będzie ich 114). 

Z loftów będzie można przejść do całodobowego lobby recepcyjnego. 

Na parterze MONTOWNI powstanie część restauracyjna i część konferencyjna. Będą tu różne restauracje, kawiarnie i puby. 

Food hall od loftów oddzielony zostanie szklanym stropem i doświetlony światłem dziennym pochodzącym ze świetlika na ostatniej kondygnacji. Warto wspomnieć, że pomiędzy częścią z salami konferencyjnymi a częścią z restauracjami będą schody amfiteatralne i zielona ściana z naturalnej roślinności.

– Dzięki wyjątkowej lokalizacji MONTOWNIA wpisze się w historycznie ważną dla gdańszczan przestrzeń terenów dawnej Stoczni Gdańskiej, a jej unikalne połączenie funkcji pozwoli wykorzystać biznesowo-turystyczny potencjał aglomeracji – uważa Mikołaj Konopka, prezes zarządu spółki Euro Styl, członek zarządu Dom Development.

Inwestycja realizowana jest przez spółkę Euro Styl z grupy Dom Development.

W budynku zachowały się elementy pamiętające jego pierwotne przeznaczenie, m.in. suwnice z kabiną operatora czy tory, które zostaną odrestaurowane i wkomponowane we wnętrza.