W szpitalu jak w domu – kąciki zabaw od Radisson Blu Kraków

W szpitalu jak w domu – kąciki zabaw od Radisson Blu Kraków
Kilka dni temu Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie otrzymał od krakowskiego hotelu Radisson Blu wyposażenie do urządzenia czterech kącików zabaw dla małych pacjentów. Dzięki temu dzieci oczekujące na wizytę w gabinetach lekarskich mogą w szpitalu choć na chwilę poczuć się jak w domu.

Pod koniec września jedenastu pracowników hotelu Radisson Blu w Krakowie – w tym Nino D. Rosenlund – Dyrektor Generalny, odwiedziło Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie – Prokocimiu. Przywieźli ze sobą cztery palety prezentów – szafek i pojemników na zabawki, kolorowych krzesełek i stoliczków. Znalazły się też bujawki dla dzieci, klocki Lego i inne niespodzianki, a także ławki z siedziskami do szpitalnej poczekalni. Na miejscu wszyscy wspólnymi siałmi i z wielkim poświęceniem zmontowali przywiezione produkty i ułożyli je w czterech kącikach zabaw.

Skąd wziął się pomysł na taką formę pomocy szpitalowi opowiada Magdalena Ślósarczyk – Housekeeping Manager w Radisson Blu Hotel Kraków: „nasz hotel co roku organizuje wiele akcji pomocy dzieciom – na stałe współpracujemy też z jednym z krakowskich domów dziecka. Odwiedzając pewnego dnia szpital zauważyliśmy jak dużo dzieci czeka tu codziennie na wizyty. Chcieliśmy choć trochę umilić im czas spędzony tutaj, dlatego od razu pomyśleliśmy o kolorowych poczekalniach, pełnych zabawek i maskotek – przecież właśnie to miejsce wiekszość maluchów poznaje tutaj na samym początku”.

Jak mówi Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego dr hab. Maciej Kowalczyk: „W murach tego szpitala codziennie walczymy o życie i zdrowie dzieci. Dzięki naszym lekarzom zapewniamy im najwyższy standard opieki, a teraz dzięki krakowskiemu hotelowi Radisson Blu również komfort bezpiecznej zabawy, dzięki której mogą poczuć się tutaj jak w domu. Bardzo Państwu za to dziękujemy”.

Miejsca do zabaw dla dzieci zostały w części urządzone także dzięki działającej na rzecz szpitala fundacji "O zdrowie dziecka". Efekty tej akcji już kolejnego dnia zachwyciły małych pacjentów szpitala, którzy szybko odkryli i dokładnie przetestowali zgromadzone tu zabawki, książeczki, kredki i kolorowanki.

Informacja prasowa