W Łodzi powstaje centrum kongresowe

W Łodzi powstaje centrum kongresowe
W samym środku Polski powstaje unikatowe Centrum Kongresowe BiznesHUB (BHCC). To ponad 4,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni konferencyjno-wystawienniczych, oraz 200 pokoi hotelowych w czterogwiazdkowym standardzie marki DoubleTree by Hilton. Otwarcie zaplanowano na przełom drugiego i trzeciego kwartału 2013 roku.

Ogromną zaletą kompleksu jest lokalizacja. Położony w centrum Łodzi, w pobliżu skrzyżowania głównych autostrad, oferuje doskonały dojazd z każdego miejsca w kraju.Najbliższe lotnisko międzynarodowe jest oddalone o sześć kilometrów, a dworzec Łódź Kaliska o niespełna kilometr. Z kolei czas dojazdu z warszawskiego Okęcia to zaledwie półtorej godziny. - To wszystko sprawia, że BiznesHUB to miejsce wręcz stworzone do organizacji międzynarodowego kongresu, czy choćby dorocznego zjazdu sił sprzedaży - zapowiada Dominik Heftowicz, przedstawiciel Grupy TOYA, która jest inwestorem Centrum.

Obiekt powstał z wyjątkowego połączenia pierwszego w Polsce hotelu DoubleTree by Hilton z dawnymi halami łódzkiej Wytwórni Filmów Fabularnych. Oferuje ponad 1,7 tys m.kw. powierzchni konferencyjnej na terenie hotelu i niemal 3 tys m.kw. przestrzeni hal kongresowo-wystawienniczych.

Największa z hal może pomieścić ponad tysiąc gości konferencyjnych. Jej atutem jest doskonała akustyka, a także profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie. W BHCC można zorganizować zarówno kongres, dużą konferencję czy choćby event firmowy połączony z wieczorną imprezą. Na terenie całego Centrum można korzystać z bezpłatnego, bezprzewodowego internetu o przepustowości 50 Mb/s. Do dyspozycji organizatorów i gości jest także, wyposażone w nowoczesny sprzęt, kino 3D.

DoubleTree by Hilton Łódź
Sercem BiznesHUB’u jest pierwszy na terenie Łodzi czterogwiazdkowy hotel biznesowy DoubleTree by Hilton. Dwieście nowocześniewyposażonych pokoi, restauracja Four Colors, Golden Bar oraz centrum SPA z basenem na ostatnim, dziesiątym piętrze, z którego goście mogą podziwiać panoramę miasta. - Najwyższe standardy jakości obsługi sprawiają, że będzie to idealne miejsce odpoczynku zarówno dla zmęczonych podróżą służbową gości biznesowych, jak i uczestników konferencji - opowiada Agata Latańska, dyrektor sprzedaży i marketingu w DoubleTree by Hilton Łódź. Goście weekendowi hotelu, będą mogli korzystać z bogatej oferty wydarzeń kulturalnych, które cały czas odbywają się na terenie hal dawnej wytwórni. - Już teraz organizowane są tam koncerty, wystawy i sztuki teatralne - dodaje Latańska.

Dopełnieniem kompleksu jest biurowiec klasy A - MediaHUB. Dwie szybkobieżne windy zapewniają dostęp do 10 pięter o łącznej powierzchni niemal 4 tys m.kw. Budynek jest klimatyzowany, część każdego z pięter ma wzmocnione stropy. Na poziomie -1 znajduje się parking. Najemcy mogą liczyć na darmowe łącze o przepustowości 80 MB/s z możliwością nieograniczonej rozbudowy na preferencyjnych warunkach.


INFORMACJA PRASOWA