W Arłamowie po raz pierwszy odbędzie się ORLEN Tour de Pologne Amatorów - wyścig dla kolarzy amatorów

W Arłamowie po raz pierwszy odbędzie się ORLEN Tour de Pologne Amatorów - wyścig dla kolarzy amatorów

W miejscowości Arłamów po raz pierwszy odbędzie się kultowy już wyścig dla kolarzy-amatorów, czyli Tour de Pologne, tym razem pod oficjalną nazwą ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego w Arłamowie. 

Trasa wyścigu będzie liczyć 80 kilometrów - zarówno start, jak i meta będą w Hotelu Arłamów. 

- Jesteśmy bardzo dumni, że Arłamów i legendarna impreza sportowa jaką jest Tour de Pologne łączą siły. W swojej kilkuletniej historii Arłamów nie raz stawał się centrum polskiego sportu i tak będzie również w tym roku. Organizacja odcinka etapu wyścigu Tour de Pologne w naszym regionie, z górską premią w Arłamowie, niewątpliwe przyczyni się do promocji i pokazania walorów całego naszego regionu. – powiedział Michał Kozak, Prezes Hotelu Arłamów.

Rok temu nie udało się zorganizować imprezy ze względu na pandemię. W tym roku ma się ona odbyć 10 sierpnia jako jedna z trzech imprez w ramach ORLEN Lang Team Race (obok ORLEN Lang Team Race w Białymstoku i ORLEN Lang Team Race w Bytowie).

 - W tym roku przygotowaliśmy zupełnie nową, bardzo ciekawą trasę w niezwykle pięknym miejscu, czyli Arłamowie. To prawdziwe wyzwanie i mam nadzieję, że rywalizacja na tej trasie przyniesie uczestnikom wiele satysfakcji i sportowych emocji. Bardzo cieszę się ze współpracy z Hotelem Arłamów i jestem przekonany, że tegoroczny ORLEN Tour de Pologne Amatorów będzie dla nas wszystkich wspaniałym przeżyciem – powiedział Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.

Skąd tegoroczna nazwa imprezy?

- Ryszard Szurkowski od samego początku był mocno związany z naszą inicjatywą wyścigu dla amatorów. Był wspaniałym ambasadorem i prawdziwym przyjacielem tego kolarskiego święta, niejednokrotnie pojawiał się w peletonie dając przykład i motywując młodszych kolegów. Każdy mógł liczyć na jego dobre słowo, chętnie dzielił się radami dotyczącymi kolarstwa, treningu i przygotowań do Tour de Pologne Amatorów, dlatego zdecydowaliśmy się poświęcić tegoroczny wyścig właśnie Ryszardowi – dodał Czesław Lang. 

Co ciekawe, kolarze-amatorzy będą ścigali się na odcinku trasy, na której rywalizują zawodowi kolarze - taka tradycja Tour de Pologne. Trasa liczy 80 kilometrów znajduje się na niej górska premia w Kalwarii Pacławskiej, a suma przewyższeń wynosi 1365 metrów. 

Zobaczcie film promocyjny tegoroczną imprezę:

INFORMACJA PRASOWA