Vienna House wkracza do Liechtensteinu

Vienna House wkracza do Liechtensteinu
Pierwszy hotel grupy Vienna House w Liechtensteinie  powstanie już początku 2018 roku.  Obiekt będzie znajdował się  w gminie Schaan będącej gospodarczym centrum tego kraju . Wnętrza hotelu będą odzwierciedleniem współczesnych trendów, centralnym punktem obiektu będzie bar i restauracja. W planach jest także projekt ogrodu miejskiego.

Rozpoczęcie budowy nowego hotelu Vienna House jest planowane na wiosnę 2018 roku, nowo powstały hotel będzie składał się z 162 pokoi oraz apartamentów. Zgodnie z planem, projekt zostanie zakończony po okresie konstrukcji trwającym około 18 miesięcy.

„Wieloletnie doświadczenie na rynku regionalnym zawdzięczamy działalności naszego hotelu w mieście Dornbirn. Współpraca ze znanymi firmami budowlanymi – Forol i Annagh – oraz pozytywne relacje z przedstawicielami gminy stworzyły idealną podstawę dla tego sztandarowego projektu. Mamy wspaniały zespół i z niecierpliwością czekamy na ukończenie hotelu Vienna House Drei Schwestern”-  tak  nowy, prestiżowy projekt komentuje Rupert Simoner, CEO w Vienna House, 

Nowy hotel Vienna House Drei Schwestern powstanie w świetnej lokalizacji, gdzie spotykają się  granice czterech krajów: Liechtensteinu, Szwajcarii, Austrii i Niemiec. Obiekt będzie atrakcyjną lokalizacją zarówno dla klientów biznesowych, jak i dla turystów. Hotelowa restauracja będzie  skierowana  także do klientów nie będących gośćmi hotelu - lokal zapewne przyciągnie okolicznych mieszkańców.  Do dyspozycji gości będzie przestronny parking oraz  garaż.

Urs Peter Koller, dyrektor zarządzający firmy budowlanej Forol, mówi: „Jesteśmy przekonani, że Schaan jest idealnym miejscem na hotel Drei Schwestern, zarówno pod kątem lokalizacji, jak i dostępności. Całkowicie nowa koncepcja została specjalnie dostosowana, aby odróżnić potrzeby rynkowe tego regionu. Vienna House jest fantastycznym partnerem, który rozumie, jak sprostać wysokim wymaganiom. Przez ostatnie kilka lat Annagh zajmowało się tworzeniem fundamentów dla projektu tego hotelu. Teraz przechodzimy do następnego kluczowego kroku: budowy hotelu”.

Projekt 4-gwiazdkowego hotelu będzie nawiązywać do tradycji i kultury Liechtensteinu. We wnętrzach nie zabraknie zatem odniesień do tematyki Księstwa Liechtensteinu, zachwycającej alpejskiej przyrody, a także ducha, tradycji i wartości regionu. Nazwa hotelu pochodzi od pobliskiego łańcucha górskiego Drei Schwestern (Trzy Siostry).

Hanno Konrad, członek zarządu firmy budowlanej Annagh, tak komentuje nowatorski projekt hotelu i jego wyjątkowy zamysł: „Spędziliśmy kilka lat na projektowaniu i opracowywaniu projektu hotelu Drei Schwestern w Schaan. Dzięki współpracy z firmą Forol ze Szwajcarii udało nam się dopasować projekt do potrzeb rynkowych Liechtensteinu i pobliskiego regionu. Ponadto zdołaliśmy uwzględnić w nim aktualne trendy. Wieloletnie doświadczenie Ursa Petera Kollera i jego zespołu z firmy Forol, połączone z wiedzą o regionie i działalnością firmy Annagh w Liechtensteinie, jest gwarancją trwałości tego projektu”.

INFORMACJA PRASOWA