Vienna House stawia na młodych

Vienna House stawia na młodych
Grupa hotelowa Vienna House, która w ubiegłym roku zaprezentowała swoją nową strategię w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, odnosi coraz większe sukcesy w tym zakresie. Branżowa nagroda Hospitality HR Awards 2016 w kategorii najlepszej strategii HR wśród hoteli sieciowych, a także zaangażowanie we współpracę ze szkołami oraz lokalnymi inicjatywami dla młodych ludzi są tego najlepszym dowodem.

„Naszym celem było rozwinięcie strategii w zakresie HR poprzez oferowanie naszym pracownikom intensywnych szkoleń oraz programów rozwojowych; rozszerzenie naszej akademii o moduły MBA; kreowanie silnej marki oraz prezentowanie nas jako dobrego pracodawcy” – tak Rupert Simoner, Prezes Zarządu Vienna House, podsumowuje zmiany, które nastąpiły w firmie wraz z wprowadzeniem na rynek nowej strategii i marki Vienna House.

Dowodem na prawdziwość tych słów jest nagroda HR w branży, którą sieć otrzymała pod koniec ubiegłego roku w Hamburgu. Vienna House w swojej strategii stawia na rozwój talentów swoich pracowników, poprzez szkolenia wewnątrz firmy, mających na celu poszerzyć kompetencje w danym obszarze lub też wzmocnić biznesowe i społeczne umiejętności. Pracownikom, którzy pragną być liderami, Vienna House oferuje program Victor, rozszerzony o moduł MBA, stworzony wspólnie z Uniwersytetem w Wiedniu. Jego uczestnicy podczas 12 miesięcy zdobywają wiedzę, która ma na celu pomóc im w kierowaniu zespołem w przyszłości.

Vienna House, poza swoimi pracownikami, dba również o młode kadry angażując się lokalnie we współpracę ze szkołami. Hotele w Krakowie, andel’s by Vienna House Cracow oraz Vienna House Easy Chopin Cracow, podpisały na początku kwietnia umowę partnerską z Zespołem Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie. W ramach tej współpracy, przedstawiciele Vienna House prezentują w szkole sekrety hotelarskiego życia. Uczniowie są zapraszani do hoteli na praktyki, szkolenia, do współpracy nad zmianami w hotelowym menu, a najlepszym absolwentom oferowane są stanowiska pracy. Edukację wspiera również hotel andel’s by Vienna House Lodz, którego działania zostały nagrodzone w marcu Łódzkim Łabędziem - nagrodą przyznawaną przez szkoły, pragnące uhonorować pracodawców wspierających ich edukację.

„Nagroda „Pracodawcy Kreującego i Wspierającego Edukację” w roku 2016 to dla nas ogromne wyróżnienie, a jednocześnie ogromna satysfakcja. Ważne jest, aby wraz z rozwojem branży hotelarskiej, rozwijać również młodą kadrę. Współpraca ze szkołami to pierwszy krok w tym kierunku” – podsumowała Anna Olszyńska, Dyrektor Regionalna na Polskę Północną Vienna House. W Katowicach, natomiast, w marcu odbyły się Dni Kariery, których partnerem został hotel angelo by Vienna House Katowice. Podczas targów i warsztatów przedstawiciele hotelu dzielili się ze studentami swoją wiedzą na temat współpracy z klientami.

„Wszystkie tego rodzaju wydarzenia są dla nas ważne zarówno pod kątem budowania marki Vienna House, jako dobrego pracodawcy, ale także w kontekście zachęcania młodych ludzi do pracy w branży hotelarskiej. Nasza sieć otwiera wiele możliwości. Współpraca międzynarodowa, luźna atmosfera, możliwość rozwijania własnych talentów, otwartość. To wszystko nas wyróżnia i właśnie to chcemy podkreślać rozmawiając z osobami, które niedługo wkroczą na rynek pracy” - mówi Tomasz Piórkowski, Dyrektor Regionalny na Polskę Południową Vienna House.

INFORMACJA PRASOWA