Uroczyste otwarcie nowej siedziby Europejskiego Centrum Solidarności

Uroczyste otwarcie nowej siedziby Europejskiego Centrum Solidarności

W dniach 30-31 sierpnia br. w Gdańsku odbędzie się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej siedziby Europejskiego Centrum Solidarności. Budynek znajdujący się przy Palcu Solidarności 1, liczy aż 25 tys. mkw. powierzchni i już stał się jedną z najbardziej charakterystycznych budowli miasta.

Uroczystego otwarcia obiektu w dniu 31 sierpnia dokona sam prezydent, Bronisław Komorowski. To doniosłe wydarzenie poprzedzi tzw. Dzień Obywatelski 30 sierpnia, w którym będą organizowane wycieczki po budynku, liczne warsztaty i wystawy, a także spotkania z takimi osobistościami jak Janina Ochojska czy Jacek Fedorowicz.

Cechą charakterystyczną nowo powstałego obiektu jest jego rdzawy kolor nawiązujący do elementów statków produkowanych w Stoczni Gdańskiej. We wnętrzu centrum swoją siedzibę będą miały organizacje pozarządowe działające na rzecz praw człowieka i wspólnego dobra. Ponadto w obiekcie znajdzie się zimowy ogród, idealny do organizacji wszelkiego rodzaju eventów towarzyskich i kulturalnych, oraz wspaniały taras widokowy, z którego będzie można podziwiać panoramę Gdańska.

INFORMACJA PRASOWA