Trzy nowe inwestycje pod marką Hampton by Hilton

Trzy nowe inwestycje pod marką Hampton by Hilton

Hilton nie przestaje inwestować w Polsce. Powstaną 3 nowe obiekty pod marką Hampton by Hilton. Inwestycje w Krakowie i Białymstoku zapewne nikogo nie zdziwiły, ale już Zielona Góra mogła być dla niektórych szokująca. Będzie to pierwszy hotel międzynarodowej sieci w tym mieście.

„Polska to coraz bardziej popularna destynacja zarówno wśród osób podróżujących w interesach, jak i w celach turystycznych”, powiedział Patrick Fitzgibbon – starszy wiceprezes w dziale Development obszaru EMEA. „Dostrzegamy tu znaczny potencjał do dalszego rozwoju naszego portfolio w miastach, w których obecność międzynarodowych marek hotelarskich nie jest jeszcze tak powszechna".

Hampton by Hilton Krakow Airport

Przy lotnisku w Balicach powstanie hotel liczący 173 pokoje. Inwestycja powstaje dzięki umowie franczyzowej pomiędzy Hiltonem i Vanezza Sp. z o.o. Z hotelu do lotniska będzie można dojść na spokojnie na własnych nogach - jest to bowiem zaledwie 10 minut spacerkiem. Obiekt jest dobrze skomunikowany z centrum Krakowa, co z pewnością przyczyni się do popularności tego miejsca.

Hampton by Hilton Białystok

Inwestycja Hiltona na wschodzie Polski powstaje dzięki umowie międzynarodowej sieci z Rogowski Development Nova Sp. z o.o. BIS Sp. K. Nowy hotel zaoferuje swoim gościom 122 pokoi. Białystok od kilku lat odczuwa zapotrzebowanie na zwiększenie liczby pokoi hotelowych w mieście. W odpowiedzi na te potrzeby Hilton postanowił otworzyć w tym mieście obiekt pod marką Hampton by Hilton. Hotel powstanie w samym centrum Białegostoku, dzięki czemu będzie doskonałym wyborem zarówno dla turystów, pragnących zwiedzić historyczne atrakcje tego miasta, jak i klientów biznesowych, którzy będą poszukiwać sal konferencyjnych w centrum miasta. 

Hampton by Hilton Zielona Góra

Wybór Zielonej Góry na miejsce nowej inwestycji Hiltona może niektórych dziwić. To miasto nie jest ani za bardzo turystyczne, ani za bardzo biznesowe. Jednak stolica woj. lubuskiego przyciąga do siebie coraz więcej gości zza naszej zachodniej granicy. Niemcy przyjeżdżają tu na festiwale muzyczne, Winobranie i zwiedzanie muzeów lub okolicznych winnic. Nowy hotel zaoferuje gościom 115 pokoi. Będzie to pierwszy hotel światowej marki w tym mieście. Inwestycja powstanie dzięki umowie franczyzowej z Duda Development Sp. z o.o. oraz konsorcjum FB ANTCZAK.

Hilton planuje do 2022 roku poszerzyć portfolio swoich obiektów w Polsce aż o 60%. Niecierpliwie czekamy na informacje o kolejnych inwestycjach!

INFORMACJA PRASOWA

FOT. HILTON