Trzy nowe hotele Hampton by Hilton

Trzy nowe hotele Hampton by Hilton
Hilton Worldwide poinformował dzisiaj o podpisaniu umów na powstanie trzech nowych obiektów Hampton by Hilton, których otwarcie przewidziano na 2018 rok. Hampton by Hilton Poznan Old Town i Hampton by Hilton Kalisz powstaną w województwie wielkopolskim, a Hampton by Hilton Warsaw Mokotow na warszawskim Służewcu wzbogaci krajobraz stołecznej dzielnicy biurowej będącej częścią Mokotowa.

Jak zauważył Patrick Fitzgibbon, starszy wiceprezes ds. rozwoju na region Europy i Afryki w Hilton Worldwide: „W przeciągu niespełna dwóch miesięcy poinformowaliśmy o podpisaniu umów na powstanie w Polsce pięciu nowych hoteli Hampton by Hilton, co jest kolejnym świadectwem prężnego rozwoju polskiej branży turystycznej. Nowe hotele, które powstaną w trzech licznie odwiedzanych polskich miastach, wybudowane zostaną w znakomitych lokalizacjach i zaspokoją rosnące zapotrzebowanie na obiekty hotelarskie o wyspecjalizowanej obsłudze”.

Hampton by Hilton Warsaw Mokotow
Liczący 163 pokoje Hampton by Hilton Warsaw Mokotow powstanie na Służewcu, w jednej z największych dzielnic biurowych w Polsce będącej częścią Mokotowa. Hotel będzie się mieścił u zbiegu dwóch najbardziej uczęszczanych ulic w tej okolicy, Cybernetyki i Postępu, i jednocześnie znajdować się będzie nieopodal Lotniska Chopina, odległego o zaledwie 2,5 kilometra. Hilton Worldwide zawarło z Sun Investment umowę na zarządzanie budowanym obecnie hotelem, którego otwarcie zaplanowane jest na koniec roku 2018. Inwestycja powiększy portfolio stołecznych obiektów Hilton Worldwide, dołączając do czterech innych warszawskich hoteli działających pod trzema różnymi markami sieci Hilton. Generalnym wykonawcą hotelu Hampton by Hilton Warszawa Mokotow jest Eiffage Polska Budownictwo.

Hampton by Hilton Poznan Old Town
Hampton by Hilton Poznan Old Town, w którym dostępnych będzie 117 pokoi, jest inwestycją realizowaną przez BB Capital Group. Stare Miasto zaliczane jest do największych atrakcji turystycznych Poznania, a w jego obrębie znajduje się wiele miejsc o znaczeniu historycznym, jak choćby Stary Rynek czy Ratusz będący obecnie siedzibą Muzeum Historii Miasta Poznania. Stolica Wielkopolski jest jednym z najstarszych polskich miast i w ostatnim czasie stała się także ważnym ośrodkiem biznesowym. Co więcej, Hampton by Hilton Poznan Old Town będzie doskonałym wyborem dla gości odwiedzających Międzynarodowe Targi Poznańskie – największe centrum konferencyjne w Polsce i jedne z największych w Europie.

Hampton by Hilton Kalisz
Liczący 95 pokoi Hampton by Hilton Kalisz, należący do Antczak Calisia Spółka Komandytowa, zostanie otwarty w 2018 roku. Hotel powstanie w ramach rewitalizacji dziewiętnastowiecznej fabryki pianin i fortepianów Calisia, w której powstaną przestrzenie o różnorodnym przeznaczeniu. Obiekt mieścić się będzie w bezpośrednim sąsiedztwie kaliskiego Ratusza, Katedry, murów Starego Miasta, a także chętnie odwiedzanych muzeów oraz innych atrakcji turystycznych. Kalisz jest miastem o bogatej historii i prężnym ośrodkiem kulturalnym z filharmonią i stadionem, gdzie co roku odbywają się liczne festiwale kulturalne i konkursy. Miasto przyciąga również wielu przedsiębiorców i innowacyjne firmy. Hotel będzie zarządzany przez Philoxenos Polska.

Phil Cordell, główny zarządca marek z limitowanymi usługami oraz marki Hampton komentuje: “We wszystkich tych trzech miastach, hotele Hampton by Hilton zapewnią gościom nocleg w znakomitych warunkach, przyjazną obsługę i nowoczesne udogodnienia, a wszystko to za rozsądną cenę. Marka Hampton by Hilton odniosła niebywały sukces w całej Europie. Dotyczy to także Polski, gdzie działa 13 naszych hoteli, a w planach mamy otwarcie kolejnych”.

Hampton by Hilton Poznan Old Town mieścić się będzie w Poznaniu pod adresem ulica Święty Marcin 6 / Podgórna 14, Hampton by Hilton Kalisz mieścić się będzie przy ulicy Fryderyka Chopina 9, a Hampton by Hilton Warsaw Mokotow przy ulicy Postępu 7.

Więcej informacji o Hampton by Hilton na stronie www.hampton.com i news.hampton.com.

INFORMACJA PRASOWA