The Bridge Wrocław MGallery wśród najbardziej zielonych obiektów w Polsce

The Bridge Wrocław MGallery wśród najbardziej zielonych obiektów w Polsce

The Bridge Wrocław MGallery, już od dłuższego czasu uznawany za ikonę piękna i luksusu, tym razem został uhonorowany jako jeden z najbardziej zielonych obiektów w Polsce. Finałowa gala dwunastej edycji konkursu MP Power Awards, która odbyła się 22 kwietnia, przyznała hotelowi prestiżową nagrodę MP Power Venue w kategorii „Zielony obiekt”. To wyjątkowe wyróżnienie doceniające wdrażane przez The Bridge zielone inicjatywy, które stawiają standardy w branży hotelarskiej.

Organizowany przez portal MeetingPlanner.pl konkurs MP Power Awards ma na celu wyróżnienie miejsc i produktów o wyjątkowym potencjale dla branży eventowej oraz docenienie najlepszych praktyk i realizacji. Dlatego też nominacja The Bridge Wrocław MGallery jako zielonego obiektu potwierdza wyjątkowość jego podejścia do ekologii i zrównoważonego rozwoju.

To nie pierwsze wyróżnienie dla The Bridge Wrocław MGallery. Hotel ten przez ostatnie pięć lat zdobył szereg prestiżowych nagród, w tym Grand Prix konkursu „Piękny Wrocław” oraz liczne wyróżnienia w międzynarodowych konkursach, takich jak World Luxury Hotel Awards i LUXE Global Awards. Jednak to zaangażowanie w ochronę środowiska stawia go w szeregu pionierów branży.

The Bridge Wrocław MGallery to nie tylko przepiękne wnętrza, ale także przykład doskonałości ekologicznej. Jako członek globalnego programu Green Key, hotel zobowiązuje się do przestrzegania rygorystycznych standardów dotyczących odpowiedzialności za środowisko. Ponadto, certyfikat LEED typu Gold, który posiada, potwierdza, że obiekt spełnia najwyższe normy zrównoważonego budownictwa na skalę międzynarodową.

„W The Bridge wiemy, że ekologiczne działania nie mogą czekać. To nie tylko nasza filozofia, ale także obowiązek wobec przyszłych pokoleń” – mówi Marta Stawinska-Janiec, dyrektor ds. rozwoju biznesu w The Bridge Wrocław MGallery. „Nasze innowacje ekologiczne nie tylko ograniczają negatywny wpływ na środowisko, ale także podnoszą jakość pobytu naszych gości, dając im pewność, że wybierają jedną z najbardziej zrównoważonych opcji na rynku”.

Hotel wdraża szereg innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Na ich liście znajdują się m.in. stacje do ładowania aut elektrycznych, czujniki ruchu, energooszczędne oświetlenie, urządzenia obniżające zużycie wody i energii oraz system nawadniania z deszczówki, która w pełni zaspakaja potrzeby hotelowych roślin. 

Cały budynek został zaprojektowany tak, by ograniczyć jego ślad węglowy. Blisko połowa materiałów budowlanych została pozyskana lokalnie, a niemal ¼ to materiały podlegające recyklingowi. Dzięki specjalnej konstrukcji udało się też znacząco obniżyć efekt miejskiej wyspy ciepła. Dach The Bridge pokryty jest gęsto roślinnością, a do ogrodu wyselekcjonowano gatunki roślin wymagające niewielkiego nawodnienia i zatrzymujące wilgoć w górnej warstwie gleby. 

Obiekt wdrożył też rozwiązania technologiczne mające na celu zredukowanie zużycia wody, dzięki którym udało się osiągnąć poziomy o 38% niższe niż w porównywalnych obiektach. Dzięki zaawansowanej technologii VRF hotel redukuje też znacząco poziom zużycia energii elektrycznej przeznaczonej na chłodzenie i ocieplanie budynku.

INFORMACJA PRASOWA