Tajlandia w Krakowie

Tajlandia w Krakowie

Restauracja Milk&Co w krakowskim hotelu Radisson Blu przez cały listopad zaprasza na wyśmienite dania kuchni tajskiej.Kuchnia tajska uważana jest za jedną z najlepszych i najbardziej oryginalnych kuchni świata. To uczta dla wszystkich zmysłów, łącząca najważniejsze reguły tajskiej filozofii życia – przyjemność i harmonię. Uwodzi orientalnym smakiem, aromatem przypraw i doskonałą kompozycją.


W kuchni tajskiej można odnaleźć smaki kuchni chińskiej i indyjskiej, ale jej oryginalność wynika ze stosowanych przez Tajów składników – jak mleko kokosowe, trawa cytrynowa, kafir, galangal, pikantna papryka, curry, owoce morza.


W krakowskim Radisson Blu na kulinarną podróż do Tajlandii zapraszają tajski Szef Kuchni Pongthep Aroonsang oraz Piotr Pabisiak – Szef Kuchni hotelu.


Tajskie smakołyki serwujemy w restauracji Milk&Co przez cały listopad. Można spróbować ich ‘a la carte’ lub w formie naszego bufetu Surf&Turf, gdzie tajskie dania podajemy w towarzystwie świeżych ryb, owoców morza oraz doskonale przyrządzonych mięs” – mówi Piotr Pabisiak.


W Tajlandii jada się mało ale często - sześć posiłków dziennie to norma. Bardzo istotne jest, w jaki sposób komponuje się poszczególne dania. Ma to związek ze sztuką łączenia pięciu smaków – kwaśnego, ostrego, słodkiego, gorzkiego i słonego. W tajskich przepisach nie przywiązuje się wagi do dokładnych ilości dodawanych składników. Kucharze mają tu dużą dowolność, jednak ta swoboda wymaga ogromnego doświadczenia!W menu ułożonym dla Radisson Blu Kraków przez Pngthep Aroonsanga znalazły się takie przysmaki jak:


Kurczak Satay z sosem arachidowym, Smażone krewetki w panko z słodkim sosem chilli, Kwaśno-pikantna zupa z krewetkami, Zupa z kurczaka w mleku kokosowym, Zielone curry z kurczakiem, Wołowina smażona z nerkowcami, Ryba z słodkim Tamarin i sosem chilli, Warzywa smażone z grzybami shitake oraz sosem ostrygowym, Dynia w mleku kokosowym, Mus po tajsku z kukurydzą.


INFORMACJA PRASOWA