Szparagi w majowym menu Radisson Blu Hotel Kraków

Szparagi w majowym menu Radisson Blu Hotel Kraków

W maju w bufecie Surf&Turf krakowskiego hotelu Radisson Blu królować będą szparagi. Niezwykle zdrowe, a zarazem smaczne warzywa mogą być przyrządzane na wiele ciekawych sposobów i stanowią prawdziwą inspirację. Szef kuchni obiektu konfederacyjnego Radisson Blu Hotel Kraków Stanisław Bobowski specjalnie dla gości bufetu skomponował wyjątkowe menu z najsmaczniejszymi potrawami ze szparagów.

Szparagi to niezwykle zdrowe warzywa będące źródłem wielu witamin. Najsmaczniejsze można kupić już w maju dlatego też bufet Surf&Turf sporządził wyjątkowe, szparagowe menu. - Zawsze dbamy o to by kuchnia w naszej restauracji była nie tylko różnorodna ale przygotowywana zawsze z najświeższych i najlepszych składników. Szparagi podajemy w maju - bo wtedy jest na nie sezon – kupujemy świeże, sprężyste warzywa od sprawdzonych dostawców. - tłumaczy Stanisław Bobowski Szef Kuchni Radisson Blu Hotel Kraków.

W majowym bufecie Surf&Turf prócz smacznych szparagów pojawi się wiele innych świeżych i lekkich propozycji. W karcie goście znaleźć mogą m.in. sałatki z gotowanej ośmiornicy ze szparagami, z grillowanego tuńczyka z białą fasolą i kalafiorem czy sałatka z wołowiny, szparagów i truskawek. W kuchni bufetu królować będą także dania z rybami i owocami morza takie jak roladki z krabem czy potrawy mięsne śród których nie może zabraknąć żeberek wieprzowych w piwnej marynacie.

Załoga kuchni obiektu szkoleniowego Radisson Blu Hotel Kraków już teraz zachęca do skosztowania wyjątkowych dań z majowej karty. - Serwować będziemy sporo klasycznych dań jak krem ze szparagów, czy szparagi zapiekane z mozarellą, fetą i szynka parmeńską. W menu pojawi się również kilka niespodzianek: chłodnik z awokado i szparag, grillowane szparagi zapiekane z chorizo czy ballontina z kurczaka nadziewana musem orzechowym i szparagami - mówi Miłosz Kowalski, Sous Chef Radisson Blu Hotel Kraków.

INFORMACJA PRASOWA