Święta w hotelu – nowa tradycja?

Święta w hotelu – nowa tradycja?

Coraz więcej Polaków decyduje się spędzić Boże Narodzenie w hotelu. Uciekają w ten sposób od przedświątecznego rozgardiaszu, zakupów i męczących przygotowań. Decydują się wykupić specjalny pakiet i spędzić ten czas relaksując się w gronie najbliższych. Jakie oferty przygotowują na ten czas obiekty hotelowe i z czego najczęściej korzystają goście?

Z każdym rokiem rośnie zainteresowanie Polaków alternatywnymi sposobami spędzania świąt Bożego Narodzenia. Coraz więcej osób planuje spędzić ten czas poza domem i skorzystać z ofert przygotowanych przez hotele. Według hotelarzy goście kierują się głównie wygodą – decydując się na wyjazd nie muszą przygotowywać posiłków czy podejmować odwiedzających ich krewnych. Często taka opcja jest również tańsza.

W czasie świąt obiekty hotelowe goszczą dwa typy przyjeżdżających. Po pierwsze osoby, które chcą spędzić tradycyjny wieczór wigilijny z rodziną, ale nie chcą poświęcać czasu na jego przygotowanie. Ci goście korzystają zwykle tylko z usług hotelowej restauracji na czas świątecznej kolacji. Zazwyczaj są to bardzo duże grupy 30-40 osób. Drugi typ to osoby zamawiające kilkudniowy pobyt z najbliższą rodziną, przede wszystkim rodzice z dziećmi. Oczekują oni nie tylko tradycji, lecz także dodatkowych atrakcji. Celem ich przyjazdu jest odpoczynek i relaks oraz spędzenie wolnych od pośpiechu świąt.

Hotele w pakietach świątecznych oferują kolację wigilijną z tradycyjnym menu przy dźwiękach polskich kolęd, atrakcje dla najmłodszych w postaci rozdawania prezentów przez Świętego Mikołaja, a także różnego typu promocje, np. na zabiegi SPA i Wellness. Rezerwacje na okres świąteczny zaczynają się już w październiku. Większość gości decyduje się z wyprzedzeniem, że tak właśnie spędzi święta, chociaż nie brakuje osób, które na rezerwacje decydują się w ostatniej chwili.

- Liczba gości korzystających ze świątecznych pakietów rośnie z każdym rokiem. Już teraz wiemy, że nasze obłożenie będzie niemal dwa razy większe niż w 2013 roku, a do świąt zostały jeszcze trzy tygodnie. Oczekiwania również są coraz większe, dlatego oprócz standardowych usług przygotowaliśmy, m.in.: wycieczki po malowniczych trasach, kino familijne czy wspólne tworzenie ozdób choinkowych, aby wszyscy mogli poczuć się jak w domu - mówi Eugeniusz Zieliński, właściciel Z-Hotel Business & Spa z Otwocka.

Wygląda na to, że spędzanie Bożego Narodzenia poza domem ma szansę stać się nową tradycją. Dlatego jeśli ktoś myśli o takiej formie świąt powinien jak najszybciej rozejrzeć się za odpowiednią lokalizacją, ponieważ za chwilę może nie być już wolnych miejsc – Polacy decydują się odpoczywać w święta.

INFORMACJA PRASOWA