Sukces #ChallengedlaGOPR 2021 − relacja z wydarzenia

Sukces #ChallengedlaGOPR 2021 − relacja z wydarzenia

3 tygodnie temu w naszym artykule pisaliśmy o kolejnej edycji akcji #ChallengedlaGOPR, organizowanej przez stowarzyszenie MPI Poland Chapter we współpracy z platformą MEETING15. Nadszedł czas na podsumowanie.

Akcja #ChallengedlaGOPR, która odbyła się w dniach 5-6 sierpnia w Podlesicach (na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej) miała na celu wsparcie ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak? Poprzez rozbudowę i modernizację Centralnej Stacji Ratunkowej Grupy Jurajskiej GOPR. 

Pierwszego dnia wolontariusze wyremontowali i przygotowali do użytku biuro w Centralnej Stacji Ratunkowej Grupy Jurajskiej GOPR oraz magazyn pełen sprzętu niezbędnego do codziennej pracy ratowników. 

W drugim dniu to wolontariusze czyli osoby związane z branżą MICE otrzymały pomoc - w postaci cennej wiedzy. Podczas szkolenia „Eventy w plenerze – podstawy zabezpieczenia i pierwsza pomoc” ratownicy GOPR opowiedzieli o tym, jak najlepiej zabezpieczać eventy, jak chronić zarówno pracowników, jak i gości wydarzenia. 

− Wiemy, że misją MPI jest dzielenie się know-how w branżowym środowisku, dlatego w ramach podziękowania za dotychczasowe wsparcie postawiliśmy mocny akcent na przygotowanie wartościowej części szkoleniowej. Mamy nadzieję, że informacje przekazane przez praktyków pomogą organizatorom eventów w realizacji bezpiecznych wydarzeń plenerowych − podsumowuje Robert Pilarczyk, Naczelnik Grupy Jurajskiej GOPR. 

Warto dodać, że beneficjentami akcji #ChallengedlaGOPR 2021 była nie tylko Grupa Jurajska GOPR, ale również MPI Foundation, czyli globalna fundacja non-profit,  finansująca edukację i  branżowe badania, granty oraz stypendia wspierające światowy przemysł spotkań i wydarzeń. To na nią właśnie uczestnicy wydarzenia wpłacili po 50 $. 

Wydarzenie nie odbyłoby się gdyby nie pomoc zewnętrznych partnerów, którzy wsparli akcję zarówno merytorycznie, jak i finansowo.

− W trakcie projektowania Challenge dla GOPR przyświecała nam idea win-win. Zależało nam, aby z naszej wspólnej inicjatywy skorzystali wszyscy interesariusze akcji. Jesteśmy dumni, że się to udało i zadziałaliśmy kompleksowo. − podkreśla Paweł Jabłoński, Prezes MEETING15, partner strategiczny projektu. 

– Jako MPI Poland już po raz 11 z sukcesem zrealizowaliśmy projekt z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Wierzę, że przed nami kolejne edycje akcji – zapewnia Dr Krzysztof Celuch – Pełnomocnik Rektora SGTiH Vistula, inicjator akcji Challenge dla GOPR.  

Jeśli ktoś z Was chciałby wesprzeć działania Grupy Jurajskiej GOPR, to zachęmy do dokonania wpłaty tytułem: „cele statutowe - rozbudowa CSR GJ GOPR” na konto bankowe o numerze: 56 1050 1591 1000 0022 3573 9881. 

INFORMACJA PRASOWA

FOT. Bartek Dziedzic, zdjęcia-reklamowe.pl dla MPI Poland Chapter