Stowarzyszenie Branży Eventowej (SBE) merytorycznym inicjatorem kierunku studiów podyplomowych Event Managment

Stowarzyszenie Branży Eventowej (SBE)  merytorycznym inicjatorem kierunku studiów podyplomowych Event Managment
W połowie marca, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego miało miejsce pierwsze spotkanie dotyczące powołania kierunku studiów podyplomowych Event Managment. W rozmowach wzięli udział zaproszeni goście z Sheffield Business School w Anglii - Liz Sharples (Events Management Subject Team Leader) oraz Chiara Orefice (Course Leader MSc International Events and Conference Management). Stronę polską reprezentowali natomiast: Doc. dr Piotr Sokół (prodziekan do spraw studenckich), Dr Waldemar Kozioł (kierownik studiów IBP), Prof. UW dr hab. Grzegorz Karasiewicz (kierownik Katedry Marketingu), Mgr Natalia Gmerek (doktorantka Katedra Marketingu) oraz Andrzej Bagniuk, Seweryn Jakubiec, Patrycja Szczerba ze Stowarzyszenia Branży Eventowej.

Spotkanie zaowocowało decyzją na temat powołania kierunku w Polsce. Rozpoczęto przygotowania mające na celu ustalenie programu studiów, listy rekomendowanych wykładowców, kalendarza wykładów, rekrutacji oraz programu promocji. Panie z Sheffield zadeklarowały pomoc w konsultacji przy tworzeniu programu studiów, możliwość wykładów gościnnych podczas studiów, wsparcie przy organizacji wymiany studentów, natomiast SBE - wsparcie w zapewnieniu wykładowców-praktyków oraz promocję idei studiów w branży

W ramach dwudniowej wizyty Lizy Sharples oraz Chiary Orefice na Wydziale Zarządzania odbyły się wykłady i warsztaty z udziałem studentów oraz grupy osób ze środowiska branżowego (organizatorzy, lokacje, media). Panie opowiedziały o specyfice kształcenia się w zawodzie event managera, o tym w jaki sposób odbywa się to na ich macierzystej uczelni i o tym jaka jest rola eventów w biznesie. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się szkolenia warsztatowe przeprowadzane w grupach roboczych. Ciekawym elementem konferencji był warsztat na temat promocji eventów zorganizowany przez animatorkę kultury Hannę Nowak-Radziejowską, która pracowała m.in. przy projektach w Muzeum Powstania Warszawskiego, Domu Spotkań z Historią, Centrum Nauki Kopernik.

Uczestnicy mieli okazję przećwiczyć zaprezentowane metody komunikacji, wykorzystywane by przyciągnąć tłumy na dane wydarzenie. „Podjęliśmy ciekawe problemy, których rozwiązanie trzeba było znaleźć w kilka minut. To doskonale odzwierciedla pracę event managera, kiedy to nie raz jesteśmy zmuszeni do podjęcia trudnych decyzji nie mając czasu na zastanowienie. Takie spotkania powinny mieć miejsce częściej, aby branża mogła kształtować się zgodnie z zdrowymi zasadami konkurencji i na światowym poziomie.” – podsumował Paweł Tabor, jeden z uczestników konferencji.

Po części oficjalnej prelegentki zostały zaproszone na spotkanie z członkami SBE, które odbyło się w bardzo klimatycznym klubie Reedycja na warszawskiej Woli. Zarówno to nietypowe miejsce, jak i serwowany przez Taste Time catering, szczerze spodobały się gościom, którzy zgodnie stwierdzili, iż nazwa podawanego welcome drinka „Deja Vu” jest w tym kontekście bardzo trafiona.

INFORMACJA PRASOWA