Stowarzyszenie Branży Eventowej nie odpoczywało

Stowarzyszenie Branży Eventowej nie odpoczywało

To miał być rok, w którym Stowarzyszenie Branży Eventowej świętowałoby 10-lecie działalności. Niestety epidemia koronawirusa popsuła te plany. SBE jednak nie poddało się i działało dalej, walcząc o branżę i próbując dopasować się do nowej rzeczywistości.

W tym roku SBE z okazji swojego 10-lecia planowało organizację cyklicznych wydarzeń oraz całą kampanię promującą działania Członków Stowarzyszenia. Planowane były różne inicjatywy i nowe inwestycje. Członkowie SBE mieli też wziąć udział w kilku międzynarodowych eventach. Nic z tego... Koronawirus pokrzyżował plany. Ale paradoksalnie... Stowarzyszenie miało coraz więcej pracy . 

Członkowie SBE w tym czasie walczyli o podtrzymanie swoich biznesów, o utrzymanie pracowników i relacji z klientami. 

W tym samym czasie członkowie Zarządu i biura SBE na zdalnej pracy opracowywali nowy plan i nowe strategie. Celem nie była jak zawsze promocja branży, a... ratowanie jej. Odbyło się wiele rozmów telefonicznych, wysłano setki maili, organizowano wideokonferencje. Branża przeniosła się do domu. Ale domy te zostały otwarte dla wszystkich zainteresowanych osób. Oczywiście w przenośni. Poprzez wideo rozmowy uczestnicy w swoich domach mogli posłuchać ekspertów z różnych dziedzin. SBE organizowało co tydzień rozmowy na różne tematy w ramach "Platformy Doradztwa Branżowego". Tematy były bezpośrednio związane z rynkiem MICE. Prowadziła je Dagmara Chmielewska lub Krzysztof Łobodziński.

W ostatnich miesiącach powstała również platforma TUgether, która zrzesza ok. 30 różnych instytucji branżowych. Celem miało być informowanie na bieżąco użytkowników o nowych wytycznych, zmianach i sytuacji w branży. Platforma również odpowiedzialna jest za dialog z rządem polskim.

Powstały też różne nowe projekty, np. Polska! Krajem Bezpiecznych Eventów, Warszawa! Miasto bezpiecznych eventówŁódź! Miastem bezpiecznych eventów. Miały one służyć dialogowi przedstawicieli lokalnej branży z reprezentantami miasta.

22 czerwca zorganizowane zostało po raz pierwszy od kilku miesięcy spotkanie offline. SBE na miejsce spotkania wybrało Kuźnię Golfa. W evencie wzięło udział ponad 100 osób. 

Co czeka branżę latem 2020 roku? Stowarzyszenie Branży Eventowej nie zna odpowiedzi na to pytanie. Zapowiada jednak, że będzie walczyć o branżę i o swoich Członków.

INFORMACJA PRASOWA

Fot. Renata Świątecka