Spotkanie ze sztuką w Hotelu Bellotto - Pokaz biżuterii Betty & Josh Sary Niedźwieckiej

Spotkanie ze sztuką w Hotelu Bellotto - Pokaz biżuterii Betty & Josh Sary Niedźwieckiej

Warszawski Hotel Bellotto był gospodarzem kolejnej edycji cyklu Spotkań z Sztuką, które odbyło się w piątek. Tym razem, w murach XVI-wiecznego pałacu, goście mieli okazję podziwiać unikalną kolekcję biżuterii autorstwa Sary Niedźwieckiej. Ręcznie wykonane dzieła, sygnowane marką Betty and Josh, zostały zaprojektowane z myślą zarówno o kobietach, jak i mężczyznach.

Hotel Bellotto, zgodnie ze swoją ustaloną strategią, stał się azylem dla sztuki we wszystkich jej formach. Dlatego też zorganizował cykl Spotkań z Sztuką, pozwalając gościom uczestniczyć w wystawach, wernisażach i aukcjach prezentujących różne dzieła sztuki, w tym malarstwo, rzeźbę, a nawet biżuterię. W ostatni piątkowy wieczór Hotel Bellotto przemienił się w pulsujące artystyczne centrum, przypominające Paryż, dzięki prezentacji ręcznie wykonanej biżuterii Sary Niedźwieckiej pod marką Betty & Josh.

– W Hotelu Bellotto w przeszłości były organizowane liczne pokazy mody takich tuzów mody jak Gianni Versace czy święto mody - Warsaw Fashion Day. Teraz postanowiliśmy  pokazać gościom kolekcję biżuterii Betty&Josh, a w planach mamy już kolejne Spotkania ze Sztuką. Mam nadzieje, że nieustannie będziemy zaskakiwać naszych gości - powiedział Maciej Wołoszczak, Dyrektor Operacyjny Hotelu Bellotto. 

  
Kolekcja ręcznie wykonanej biżuterii Betty&Josh zaciera granice płciowe w projektowaniu – Moim celem jako artysty jest, aby wszystko, co tworzę wywoływało emocje, aby nie było obojętne dla odbiorcy. Swoje projekty kieruję do osób wrażliwych na piękno, poszukujących nieoczywistych form. Chciałabym, aby biżuteria Betty i Josh pełniła rolę talizmanu, dając siłę, niezależność i poczucie wyjątkowości, każdemu, kto po nią sięgnie – mówi projektantka, Sara Niedźwiecka. 

Prezentacja biżuterii, z udziałem modelek i miłośników mody, nie była jedyną atrakcją dla uczestników. Przestronne wnętrza hotelu były ozdobione fotografiami samej artystki. Sara Niedźwiecka, twórczyni pracująca zarówno w Polsce, jak i we Francji, jest absolwentką École Nationale des Beaux-Arts w Lyonie i otrzymała wyróżnienia również od Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Za swoją modową i dokumentalną fotografię zdobyła liczne nagrody i prezentowała swoje prace w renomowanych galeriach w Paryżu. Kolekcja Betty & Josh jest jej debiutem jako projektantki.
Po prezentacji każdy gość miał okazję porozmawiać z projektantką i przymierzyć biżuterię w specjalnie przygotowanych strefach.

INFORMACJA PRASOWA