Rynek turystyki biznesowej w Katowicach w 2012 roku

Rynek turystyki biznesowej w Katowicach w 2012 roku
Mamy przyjemność poinformować, że ukazał się już raport przygotowany przez Convention Bureau Katowice dotyczący badań rynkowych uczestników spotkań konferencyjnych. Znajduje się w nim wiele ciekawych informacji odnośnie katowickiej turystyki biznesowej, która z roku na rok coraz prężniej się rozwija.

Z przeprowadzonych badań wynika, że miasto uważane jest za niezwykle atrakcyjne pod względem infrastruktury i potencjalnych inwestycji co sprawia, że jego pozycja nieustannie rośnie. Świadczyć może o tym liczba spotkań konferencyjnych i wydarzeń biznesowych, która w 2012 roku wyniosła aż 6 117.

Badania zostały przeprowadzone na reprezentatywnej grupie uczestników tychże spotkań, uwzględniając nie tylko ich opinie, ale też potrzeby i oczekiwania. Istotne było też wytyczenie kolejnych kierunków rozwoju miasta odnośnie turystyki biznesowej. Wierzymy, że Katowice staną się niebawem wiodącym regionem w tej dziedzinie, a ich dalszy rozwój będzie związany z pozyskiwaniem kolejnych inwestorów z tejże branży.

Gorąco polecamy lekturę raportu, który zamieszczamy w załączniku.

Pobierz: Raport_turystyka_biznesowa_katowice_2012.pdf