Restauracja Focaccia w Warszawie prezentuje jesienny festiwal smaków z gęsiną!

Restauracja Focaccia w Warszawie prezentuje jesienny  festiwal smaków z gęsiną!

Restauracja Focaccia, uznana za swoje wyjątkowe podejście do kulinarnej sztuki, z dumą ogłasza inaugurację jesiennego menu, które w tym sezonie skupia się na niezwykłym składniku - gęsinie. To prawdziwa uczta dla podniebienia, która przeniesie Gości w podróż po smakach polskiej tradycji w nowoczesnym wydaniu.

"Jesienna pora roku w Polsce to idealny moment na wprowadzenie gęsiny do naszego menu. To tradycyjny składnik kuchni polskiej, a jednocześnie ma ogromny potencjał smakowy. Nasza ekipa kucharska poświęciła wiele czasu na przygotowanie unikalnych dań, które połączą tradycję z nowoczesnością. Nasze dania z gęsiną przypomną Gościom o korzeniach polskiej kuchni, ale także zaskoczą ich nowatorskimi smakami i kreatywnym podejściem" - powiedział Norbert Szymul, szef kuchni Focaccia.

Gęsina na polskim stole ma długą historię sięgającą wieków wstecz, będąc jednym z symboli tradycyjnej kuchni polskiej. Restauracja Focaccia kontynuuje tę tradycję, starając się przywrócić gęsinie jej dawny blask. Menu festiwalowe będzie obowiązywało od 11 listopada, tradycyjnie związanego ze Świętym Marcinem, do 25 listopada br.

W ofercie festiwalowej Goście znajdą takie smakołyki jak Consomme z gęsi z tortellini i trybulą, Ravioli z gęsią w sosie szałwiowym czy Udko gęsie z gnocchi dyniowym i modrą kapustą z sosem żurawinowym. Każde danie to wyjątkowe połączenie tradycji i nowoczesności, które zaspokoi najbardziej wymagające podniebienia.

INFORMACJA PRASOWA]