Renaissance Warsaw Airport Hotel ugościł polskich medalistów Igrzysk Olimpijskich

Renaissance Warsaw Airport Hotel ugościł polskich medalistów Igrzysk Olimpijskich

Igrzyska Olimpijskie już za nami. Wywalczyliśmy 14 medali (4 złotych, 5 srebrnych, 5 brązowych), co daje nam 17 miejsce w klasyfikacji medalowej. Całkiem dobre miejsce. 

Szczęśliwi medaliści olimpijscy swoje pierwsze chwile po powrocie do kraju spędzili we wnętrzach hotelu Renaissance Warsaw Airport, gdzie odbyły się uroczyste powitania, wywiady z zawodnikami i konferencje prasowe. 

Pierwsze do kraju wróciły srebrne wioślarki (Maria Sajda, Agnieszka Kobus-Zawojska, Katarzyna Zillmann, Marta Wieliczko), które gorąco zostały powitane już na Lotnisku Chopina. W warszawskim hotelu Renaissance odebrały podziękowania od przedstawicieli Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Sponsorów PKOl i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. 

Następnym przybyłym do kraju szczęśliwym olimpijczykiem był Tadeusz Michalik, który wywalczył brąz w zapasach w kategorii do 97 kg. Oprócz załogi warszawskiego hotelu Michalika przywitali koledzy z Klubu Sportowego Sobieski Poznań, w którym zapaśnik trenuje na co dzień.

Najwięcej medalistów olimpijskich wróciło do kraju 8 sierpnia. Można domyślić się więc, jaka radosna była atmosfera. Olimpijczycy spotkali się w warszawskim hotelu z mediami na indywidualne wywiady. Była też dodatkowa okazja do świętowania - nasza trzykrotna mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk miała akurat swoje 35. urodziny. Otrzymała w prezencie wyjątkowy tort, który przygotował specjalnie Szef Kuchni Andrzej Bryk. Na torcie znalazły się 3 złote młoty, a całe ciasto miało formę boiska. 

Ostatnie do kraju wróciły kajakarki Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska.  

- Dzięki współpracy z PKOl i organizowanymi w hotelu Renaissance Warsaw Airport spotkaniami medalistów z mediami, mieliśmy możliwość bliższego kontaktu z zawodnikami i wspólnie z całym zespołem hotelu ogromnie cieszyliśmy się sukcesami naszych sportowców. Wszystkie wyzwania organizacyjne realizowaliśmy z wielką przyjemnością i motywacją. To był wspaniały, choć bardzo intensywny czas, i takie chwile pozostają w pamięci na zawsze – podsumowuje Adriana Biernatowicz-Jadczak, dyrektor generalna hotelu Renaissance.

Warto dodać, że Renaissance Warsaw Airport Hotel nie tylko ugościł olimpijczyków po Igrzyskach w Tokio, ale również ugościł ich przez wylotem do Japonii. Zawodnicy nocowali w dwóch warszawskich hotelach: Renaissance Warsaw Airport i Courtyard by Marriott Warsaw Airport. Oba należą do Polskiego Holdingu Hotelowego, który jest partnerem Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. 

INFORMACJA PRASOWA