Relacja z WEC 2012

Relacja z WEC 2012
2000 profesjonalistów branży spotkań zgromadziło się w ubiegłym tygodniu w amerykańskim mieście St. Louis, na dorocznym Kongresie Edukacyjnym MPI WEC 2012 - Meetings Professionals International. Polska reprezentowana była przez dwie osoby z polskiego oddziału organizacji MPI Poland Club - Annę Górską, Prezes Zarządu Gdańsk Convention Bureau / Gdańskiej Organizacji Turystycznej, pełniącej funkcję Wiceprezesa ds. Członkostwa w MPI Poland Club oraz Krzysztofa Celucha, Kierownika Poland Convention Bureau w Polskiej Organizacji Turystycznej, Członka Światowego Zarządu MPI.

Tematem przewodnim tegorocznego kongresu było "connectivity", czyli spajanie, łączenie ludzi i idei, nawiązywanie kontaktów, ale też powiązania międzyludzkie i jaki mają wpływ zarówno na nasze życie zawodowe jak i prywatne. Sesje dotyczyły nie tylko najważniejszych zagadnień dot. przemysłu spotkań, ale również rozwoju osobistego każdego z uczestników. Pokazano case studies, przykłady jak osiągnąć sukces, prezentacje z dziedziny nauk społecznych, powiązań międzyludzkich, innowacji, aplikacji mobilnych.

"Bardzo żałuję, że tak mało osób z Polski uczestniczy w międzynarodowych spotkaniach organizacji, których są członkami. Moim zdaniem to niepowtarzalna okazja aby pokazać jak silna jest Polska na arenie międzynarodowych spotkań. Jesteśmy liderami, musimy tylko częściej bywać, pokazywać się, mówić o naszym kraju i miastach jako destynacjach kongresowych, ponieważ nie są to jeszcze kierunki znane" - dodaje A. Górska.

Ponad 50 najróżniejszych sesji do wyboru w ciągu 3 krótkich dni kongresu jest nie lada wyzwaniem. Dlatego też MPI stworzyło koncepcję tzw. Flash Point, podczas którego przedstawiane są krótkie, ok. 15-minutowe prezentacje głównych prelegentów. Tezy są przedstawione w skrócie, a ich rozwinięcie następuje podczas warsztatów. Przykładowe tematy sesji tegorocznego kongresu to: Trendy w przemyśle spotkań i branży eventowej, Najnowsze aplikacje mobilne, którą wybrać i jak je używać, Siła jest w liczbach, Dane statystyczne i jak je wykorzystywać, Współpraca pomiędzy partnerami branży spotkań, Skuteczne techniki negocjacji. Przedstawiciele z Polski uczestniczyli również w Chapters leaders forum, czyli forum wymiany doświadczeń dla liderów i przedstawicieli zarządów swoich oddziałów MPI, dzięki czemu mieli możliwość wysłuchania prelekcji o ciekawych i sprawdzonych dobrych praktykach dot. działalności MPI.

Organizatorzy WEC2012 zaproponowali uczestnikom również bogaty program socjalny. Jednym z jego elementów była wieczorna wizyta na stadionie baseballowym Busch Stadium. Można było zrobić zdjęcie pamiątkowe z tegorocznym trofeum mistrzów Cardinals. Oprawę muzyczną wieczoru zapewniała muzyka Bluesowa, typowa dla Misssouri. Natomiast wieczór kończący kongres uczestnicy spędzili w Ogrodzie Botanicznym, gdzie w trakcie festiwalu Lampionów, w ogrodach chińskich i japońskich, na łonie natury raczono się przysmakami międzynarodowej kuchni.

"Kongres to przede wszystkim kontakty i znajomości międzynarodowe, które owocują w przyszłości, ale również zastrzyk wiedzy i pomysłów, do wykorzystania w pracy codziennej" - dodaje A. Górska.

Uczestnicy mieli łatwy i wygodny dostęp do programu kongresu i ewentualnych zmian dzięki aplikacji na urządzenia mobilne.

"Uważam, że to bardzo przydatne narzędzie, nie trzeba nosić programu a w telefonie czy tablecie na bieżąco sprawdzać to, co nas interesuje. Aplikacje mobilne są już teraz koniecznością, a nie tylko wygodą podczas międzynarodowych spotkań" - twierdzi A. Górska. "W Gdańsku idziemy z duchem czasu i również wprowadzamy własną aplikację GCBeVENT, która będzie dostępna bezpłatnie dla organizatorów spotkań biznesowych w Gdańsku i Regionie, już od września."

Kolejny kongres MPI już za rok, tym razem w Las Vegas. Zapraszamy!

Informacja prasowa