Radisson Blu Kraków – zbieramy książki dla dzieci

Radisson Blu Kraków – zbieramy książki dla dzieci
Masz zbędne lektury, aktualne atlasy, mapy, albumy? Podaruj je dzieciom z Wiatowic. Tamtejsza Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki przyjmie je z wdzięcznością. Radisson Blu Hotel, Kraków przeprowadza we wrześniu akcję „Książki dla Dzieci”.

Akcja „Książki dla Dzieci” trwa w krakowskim hotelu Radisson Blu przez cały wrzesień. W jej ramach pracownicy przynoszą podręczniki, lektury, wydania albumowe i opowieści dla dzieci w wieku do 12-go roku życia. Do przynoszenia książek do hotelu Radisson przy ulicy Straszewskiego 17 zaproszeni są również mieszkańcy Krakowa.

„Ze względu na cel akcji bardzo zależy nam na zainteresowaniu Krakowian, którzy mogą przynosić książki dla małych czytelników i zostawić je w naszej recepcji” – mówi Monika Natkowska, Responsible Business Manager, koordynator akcji. „Być może w naszych domach książki te nie są już potrzebne i porastają gęstym kurzem, a tymczasem mogłyby trafić w ręce dzieciaków, które naprawdę ucieszą się mogąc przeczytać dzieje ich bohaterów” – dodaje.

Zebrane książki zostaną przez hotel przekazane na rzecz biblioteki Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wiatowicach. Szkoła ta znajduje się w powiecie Wielickim, w Gminie Gdów, które zostały poszkodowane w wyniku zeszłorocznej powodzi. Co prawda sama szkoła nie ucierpiała, jednak ze względu na jej niewielkie rozmiary i kondycję finansową to właśnie dla tej placówki zbierane są książki.

Od 12 do 15 września akcja była przeprowadzana także poza hotelem na terenie kilku krakowskich biurowców lub bezpośrednio w biurach znajdujących się tam firm – Krakow Business Park w Zabierzowie, Rondo Business Park, Centrum Biurowe Lubicz.

„Udało nam się zaangażować wiele osób pracujących w tych miejscach i jesteśmy naprawdę dumni z ich postawy. W kilku krakowskich biurowcach udało nam się tam zebrać ponad 150 książek – to są tysiące stron fantastycznych opowiadań! W imieniu dzieciaków serdecznire za nie dziękujemy i bardzo cieszylibyśmy się gdyby mieszkańcy Krakowa wzięli udział w akcji z podobnym entuzjazmem” – mówi Magdalena Młynarczyk, Sales Manager w Radisson Blu Hotel Kraków, dopowiedzialna za organizację akcji „Książki dla Dzieci” w biurowcach.

Wrzesień jest miesiącem, w którym wszystkie hotele grupy Rezidor, do której należy Radisson Blu Hotel Kraków, podejmują co roku działania „Odpowiedzialni w Biznesie”. Tegoroczna akcja odbywa się pod wspólnym hasłem „Hotele z sercem”.

INFORMACJA PRASOWA