Projekt #CityWillWait i karta TripPass z kolejnym wyróżnieniem!

Projekt #CityWillWait i karta TripPass z kolejnym wyróżnieniem!

W piątek informowaliśmy Was o tym, że TripPass - ogólnopolska karta turysty została wyróżniona w konkursie Róża Regionów organizowanym przez miesięcznik Wiadomości Turystyczne. Dziś otrzymaliśmy kolejną radosną nowinę związaną z tym projektem - albowiem TripPass został doceniony przez jury Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego w kategorii „Innowacja w Turystyce”.

Przypomnijmy, że TripPass to ogólnopolska karta turysty, który pozwala niektóre z miast odkrywać w sposób bardziej atrakcyjny, łatwiejszy i tańszy. W gronie tych miast na tę chwilę są Gdańsk, Giżycko, Opole i Lublin. Za projekt odpowiada Gdańska Organizacja Turystyczna.

Warto wspomnieć, że Karta TripPass jest tak naprawdę kontynuacją innego projektu - akcji #CityWillWait. Inicjatywa powstała w odpowiedzi na zagrożenie epidemiczne COVID-19. Celem było podtrzymanie zainteresowania podróżami wśród turystów w momencie wprowadzenia pierwszego lockdownu w 2020 roku oraz wsparcie lokalnej branży turystyczne. Pierwszymi partnerami akcji #CityWillWait zostały 3 zaprzyjaźnione metropolitalne organizacje turystyczne z Poznania, Łodzi oraz Warszawy. Aktualnie w projekt zaangażowanych jest 13 miast. 

Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego w kategorii „Innowacja w Turystyce” odebrał Łukasz Wysocki, prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Gala odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności w ramach regionalnych obchodów Światowego Dnia Turystyki. Wyróżnienie można było zdobyć także w innych kategoriach: Wydarzenie roku, Osobowość roku, Oferta turystyczna, Inwestycja w turystyce i Kreatywna zmiana. 

W konkursie organizowanym przez Marszałka Województwa Pomorskiego jest też jeszcze jedna wyjątkowa kategoria - Nagroda Główna „Gryf Pomorski”. Nagroda ta przyznawana jest za całokształt działalności tym osobom, które swoją pasję i zaangażowanie zamieniają na osiągnięcia, które są ważnym wkładem w promocję województwa pomorskiego.

Gratulujemy laureatom!

INFORMACJA PRASOWA