Premiera mobilnej aplikacji GCBeVENT na targach IMEXGdańsk po raz kolejny liderem innowacji

Premiera mobilnej aplikacji GCBeVENT na targach IMEXGdańsk po raz kolejny liderem innowacji
Gdańsk Convention Bureau tworzy aplikację mobilną na tablety i smartfony, która już wkrótce będzie dostępna. Zaletą gdańskiej aplikacji GCBeVENTS jest jej dostępność na wszystkie systemy operacyjne, tj. Android, iOS (iPhone), Blackberry oraz Windows Mobile.

Premiera prototypu aplikacji odbędzie się na targach turystyki biznesowej IMEX we Frankfurcie, w dniach 22-25 maja 2012. Podstawę funkcjonalności aplikacji stanowi możliwość pobierania oraz przeglądania danych dostarczanych przez organizatora konferencji czy innego eventu np. gry miejskiej. Zespół Gdańsk Convention Bureau projektując aplikację położył główny nacisk na komunikację pomiędzy delegatami, a prelegentami i organizatorami. Mówimy tu o aktualnościach przesyłanych przez organizatorów: zmianach w programie, informacjach o kolejnych zajęciach, o prelegentach, szczegółowa agenda z możliwością personalizacji programu (wyboru zajęć), a wszystko to dostępne w telefonie czy tablecie. Jedynym wymogiem jest dostęp do Internetu, co trójmiejskie obiekty konferencyjne oferują bezpłatnie.

Szczegółowe funkcjonalności aplikacji to:- lista delegatów, prelegentów (możliwości połączenia z kontami facebook, twitter oraz linkedin) - agenda konferencji (opis zajęć, prelegentów, miejsce i czas zajęć) - możliwość tworzenia własnej spersonalizowanej agendy - obiekt konferencyjny (dojazd, rzuty pięter, oznaczenie sal, wyjścia ewakuacyjne itd. ) - mapa miasta, oznaczenie obiektów, z którymi związana jest konferencja, hotele- komunikacja publiczna, transfery- strefa sponsora- post session evaluation forms

- W naszej opinii aplikacje kongresowo-eventowe to już konieczność przy organizacji międzynarodowych spotkań. Coraz więcej delegatów chce korzystać z nowych technologii - mówi Anna Górska, Prezes Zarządu GOT/GCB.

- Nasza aplikacja będzie wartością dodaną dla organizatorów kongresów, zainteresowanych Gdańskiem i Regionem. Otrzymają oni nowoczesne narzędzie, które usprawni ich eventy, a także wyróżni Gdańsk na tle innych destynacji konferencyjnych. Zależy nam także, by spotkania w Trójmieście były ekologiczne. Aplikacja obniży koszt organizacji konferencji, ponieważ organizator nie musimy drukować programu oraz materiałów promocyjnych, dodatkowo jest to rozwiązanie idealnie wpisujące się nasz CSR - dodaje Marta Wiśniewska, Koordynator GCB.

Aplikacja GCBeVENT to jedyna aplikacja mobilna dostępna na wszystkie systemy operacyjne. Wydaje się, że Gdańsk po raz kolejny jest liderem Innowacji. (przyp. GCB zostało dwukrotnie nagrodzone jak Lider Innowacji i Rozwoju). Trwają prace nad modelem finansowym korzystania z aplikacji. Wykonawcą aplikacji jest firma DeSmart z Trójmiasta. Aplikacja testowana będzie już w sezonie letnim podczas konferencji. Pełna wersja udostępniona zostanie meeting planerom na początku września.

Informacja prasowa