Pragaleria i Hotel Bellotto po letnim „Spotkaniu ze Sztuką”. Tym razem tematem była grafika warsztatowa.

Pragaleria i Hotel Bellotto po letnim „Spotkaniu ze Sztuką”. Tym razem tematem była grafika warsztatowa.

14 czerwca Hotel Bellotto i warszawska Pragaleria po raz drugi otworzyły drzwi do letniego wydarzenia artystycznego, znanego jako „Spotkania ze Sztuką”. Tym razem głównym tematem wystawy była „Grafika Warsztatowa - między tradycją a nowoczesnością”.

Wydarzenie odbyło się w historycznych wnętrzach pięknego pałacu, gdzie zaprezentowano prace utalentowanych polskich artystów: Agnieszki Lech-Bińczyckiej, Eweliny Kołakowskiej, Kacpra Bożka oraz Oskara Gorzkiewicza. Wernisaż nie tylko dał możliwość zapoznania się z samymi dziełami, ale także umożliwił gościom spotkanie i rozmowę z ich twórcami. Wielbiciele sztuki mieli również okazję nabyć prezentowane grafiki, aby uatrakcyjnić swoje wnętrza.

Hotel Bellotto, dążąc do wzmocnienia swojej strategii związanej ze światem artystów, malarzy i kolekcjonerów sztuki, nawiązał owocną współpracę z Pragalerią. Efektem tej współpracy są organizowane przez oba podmioty coraz bardziej popularne wernisaże pod nazwą „Spotkania ze Sztuką”, które rozpoczęły się w kwietniu br. wystawą surrealistycznego malarstwa polskich artystów.

Czym jest grafika warsztatowa, na której skupiło się ostatnie spotkanie? Wyróżnia się tym, że artysta kontroluje cały proces twórczy od projektu, przez wykonanie matrycy, aż do realizacji odbitek, które mają wartość oryginalnych dzieł sztuki. Powstaje ona przy użyciu tradycyjnych metod, polegających na ręcznym przeniesieniu rysunku artysty na papier lub inne podłoże. Twórca podejmuje wiele decyzji dotyczących druku, co sprawia, że każda praca jest wyjątkowa i niepowtarzalna.

Wernisaż przyciągnął szerokie grono zainteresowanych, wśród których znaleźli się artyści, aktorzy, krytycy i przedstawiciele biznesu. Nie zabrakło także miłośników sztuk pięknych oraz studentów i absolwentów wydziałów plastycznych. Możliwość kontemplacji dzieł sztuki i rozmowy z twórcami sprawiły, że ten wieczór był wyjątkowym doświadczeniem dla wszystkich obecnych.

Warto już teraz zaplanować swoje uczestnictwo w kolejnym wydarzeniu organizowanym przez Hotel Bellotto. Jesienne „Spotkanie ze Sztuką” odbędzie się we wrześniu, oferując kolejną fascynującą podróż do świata sztuki w wyjątkowej atmosferze pałacu.

INFORMACJA PRASOWA