Pracownicy hoteli sieci Louvre Hotels Group zaangażowani w pomoc potrzebującym

Pracownicy hoteli sieci Louvre Hotels Group zaangażowani w pomoc potrzebującym

Cudownie czytać o akcjach, w których hotele, które przecież w tym roku mają niezwykle ciężko, angażują się w pomoc na rzecz potrzebujących. Od razu serce rośnie! Tak było w przypadku m.in. pracowników hoteli zrzeszonych w międzynarodowej sieci Louvre Hotels Group. 

Hotele te postanowiły zaangażować się w pomoc okolicznym fundacjom i stowarzyszeniom, które to niosą pomoc tym najbardziej potrzebującym. 6 organizacji charytatywnych wsparły załogi z 10 polskich hoteli LHG. 

Kraków: Fundacja Cor Meum

Hotele Metropolo by Golden Tulip i Campanile Kraków dołączyły do akcji „Wymarzony prezent” organizowaną w ramach inicjatywy „Działaj w potrzebie”. Inicjatywa ta miała na celu zgromadzanie artykułów higienicznych, pomocy szkolnej i narzędzi do fizjoterapii dla dzieci i młodych dorosłych znajdujących się pod opieką hospicjum prowadzonego przez niepołomicką Fundację Cor Meum.

Łódź: Fundacja Sarepta

Z kolei hotel Campanile Łódź zorganizował zbiórkę artykułów pierwszej potrzeby dla Fundacji Sarepta - w ramach akcji "Wrzutka (Bez)Domni". Potrzebującymi w tym przypadku byli bezdomni.

Katowice: Hospicjum Świętego Franciszka

Katowicki hotel pod marką Campanile wsparł Hospicjum Świętego Franciszka dzięki zbiórce artykułów higienicznych i spożywczych dla jego pacjentów i podopiecznych. Hospicjum świadczy opiekę paliatywną dla osób przewlekle lub nieuleczalnie chorych oraz organizuje wsparcie dla ich rodzin.

Wrocław: Klinika „Przylądek Nadziei”

Dwa wrocławskie hotele - Campanile Wrocław Centrum i Première Classe Wrocław - zaangażowały się w pomoc potrzebującym za pomocą zbiórki środków dla pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei”. Pacjentów tych wspiera Fundacja "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową". Kliknika wrocławska to największy dziecięcy ośrodek przeszczepowy w Polsce.

Lublin: Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia

Z kolei dla podopiecznych Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia pracownicy hotelu Campanile Lublin przygotowali prezenty świąteczne. Upominki trafiły bezpośrednio do rąk dzieci cierpiących z powodu chorób nowotworowych oraz innych nieuleczalnych i postępujących schorzeń.


Warszawa: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

3 warszawskie hotele (Campanile Warszawa, Première Classe Warszawa, Golden Tulip Warsaw Centre), a także pracownicy regionalnego biura  Louvre Hotels Group zorganizowali zbiórkę zabawek i książek dla podopiecznych Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

– Zważywszy na sytuację, w której obecnie znajduje się nasza branża, zaangażowanie w niesienie pomocy nabrało w tym roku szczególnego znaczenia dla naszych pracowników. Dzieląc się z potrzebującymi, pomnażamy tak potrzebne dziś dobro, przywracamy wiarę w ludzi i nadzieję na lepsze jutro, wzmacniamy też poczucie wspólnoty w naszych zespołach hotelowych oraz ich związki z lokalnymi społecznościami, z którymi w ostatnim okresie mieliśmy tak ograniczony kontakt – mówi Danuta Marcinkowska, Marketing & PR Coordinator, Louvre Hotels Group.

INFORMACJA PRASOWA