Polski Holding Hotelowy wręcza paczki dla potrzebujących na święta

Polski Holding Hotelowy wręcza paczki dla potrzebujących na święta

Przedstawiciele Polskiego Holdingu Hotelowego jak co roku w okresie przedświątecznym bawią się w Świętych Mikołajków i angażują się w szereg akcji charytatywnych. W tym roku wsparli m.in. akcję Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce – Listy do św. Mikołaja, a także zrobili coś dobrego dla podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce

Pracownicy PHH z 11 wsparli Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce rekordową liczbą 150 paczek w ramach Akcji Mikołaj. Spełnili oni aż 150 najskrytszych marzeń dzieci z wiosek w Karlinie.

Załoga hotelu Moxy Katowice Airport z kolei pomogła dzieciom z Domu Dziecka w Sarnowie dzięki zrealizowaniu 28 listów do św. Mikołaja. Podopieczni ośrodka otrzymali świąteczne prezenty.

– Dla nas działania w zakresie szeroko pojętej odpowiedzialności społecznej są niezwykle ważne. Pokazują to również nasi pracownicy, którzy bez względu na trudny czas w branży hotelarskiej, w dalszym ciągu angażują się w pomoc potrzebującym. W tym roku, jeszcze liczniej niż w latach poprzednich, przekazaliśmy rekordową liczbę paczek dla podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Udało nam się również wznowić organizację zabawy Mikołajkowej dla podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja w hotelu Courtyard.  To dla nas niezwykle ważne, że w ten sposób możemy sprawić radość dzieciom, które tego najbardziej potrzebują – mówił Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

Holding zakupił w sklepie Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce 156 kartek świątecznych, które trafiły do podmiotów współpracujących z PHH. Tym samym pieniądze, które były zwykle wydawane na upominki dla partnerów, zostały w całości przekazane na rzecz podopiecznych stowarzyszenia.

Fundacja Dziecięca Fantazja

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce nie było jedyną organizacją, które wsparło PHH. Pracownicy holdingu z dwóch warszawskich hoteli zlokalizowanych przy Lotnisku Chopina, uczestniczyli w przygotowaniu dwóch świątecznych wydarzeń organizowanych przez Fundację Dziecięca Fantazja. Ponad tysiąc pierniczków dla podopiecznych fundacji upiekli cukiernicy z Renaissance Warsaw Airport Hotel. Akcję wsparli także uczniowie klas cukierniczych z Zespołu Szkół Gastronomicznych im. E. Pijanowskiego w Warszawie, którzy pomagali przy dekorowaniu i pakowaniu pierniczków. Cała akcja odbyła się pod hasłem: „Dzieci Dzieciom”. 

Przy organizacji innego fajnego wydarzenia dla podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja pomagali z kolei pracownicy Courtyard by Marriott Warsaw Airport Hotel. To właśnie w tym warszawskim hotelu odbyło się po raz kolejny kameralne spotkanie z Mikołajem „Gwiazdka z Fantazją”. Wydarzenie odbyło się w ścisłym reżimie sanitarnym, ale niestety w okrojonym składzie ze względu na pandemię koronawirusa. W wydarzeniu wzięli udział podopieczni Fundacji Dziecięca Fantazja wraz z opiekunami – łącznie 137 osób. Smakołyki na tę okazję przygotowali kucharze z warszawskiego hotelu. Wśród atrakcji dla dzieci były m.in. pokazy sztuczek magicznych, warsztaty ozdób świątecznych, jazdę na monocyklu w asyście mimów i naukę tworzenia zwierzątek z balonów. Oczywiście nie zabrakło również prezentów od św. Mikołaja.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni, że pomimo pandemii, Polski Holding Hotelowy zgodził się gościć podopiecznych naszej fundacji w hotelu Courtyard. Dzieci były zachwycone atmosferą jaka panowała na wydarzeniu. Wspaniałe atrakcje, cudowna muzyka, światła i bajeczne postacie sprawiły, że były to dla nich niezapomniane, magiczne chwile. Z całego serca dziękujemy za organizację tak fantastycznego wydarzenia – dodała Kamila Rybicka, prezes Fundacji Dziecięca Fantazja.

Stowarzyszenie Zachowania Pamięci o Armii Krajowej - SZPAK

Polski Holding Hotelowy w tym przedświątecznym okresie obdarował prezentami nie tylko najmłodszych, ale również tych najstarszych, zasłużonych kombatantów. Dzięki Stowarzyszeniu Zachowania Pamięci o Armii Krajowej - SZPAK, które było organizatorem akcji, pracownicy Regent Warsaw Hotel mogli dołożyć swoją cegiełkę i przygotować 160 świątecznych paczek. W przygotowaniu paczek wzięli udział członkowie stowarzyszenia, harcerze, kickboxerzy, wolontariusze i pracownicy hotelu. 

INFORMACJA PRASOWA