Polski akcent na kongresie ICCA w Antalyi

Polski akcent na kongresie ICCA w Antalyi

W dniach 1-5 listopada br. miał miejsce kongres ICCA (International Congress and Convention Association) w Antalyi, jednym z tureckich miast. Tematem przewodnim spotkania był przemysł spotkań. W wydarzeniu wzięło udział ponad 900 osób, w tym przedstawicielki z Polski, Anna Górska i Aleksandra Dąbrówka z Expo XXI Warszawa.

Kongres ICCA to międzynarodowe spotkanie przedstawicieli branży spotkań, które daje szerokie możliwości poznania ludzi z całego świata związanych zawodowo z tym przemysłem. Dzięki wydarzeniu jest szansa na nawiązanie ciekawych znajomości zawodowych, a także owocnej współpracy. Ponadto kongres umożliwia zapoznanie się z najnowszymi, światowymi trendami w organizacji różnego rodzaju eventów, a także wzięcia udziału w sesjach edukacyjnych i licznych prelekcjach.

- Kongres w Antalyi był już ósmą edycją wydarzenia, w której brałam udział. Zawsze cenię wysoko możliwości networkingowe, które oferują organizatorzy, zacieśnienie już zawartych znajomości i nawiązanie nowych, które w perspektywie czasu mogą zaowocować interesującymi projektami. Była to też doskonała okazja, żeby przekazać aktualne informacje dotyczące Expo XXI Warszawa, ponieważ w ostatnim czasie przeszliśmy istotne zmiany. Poszerzony został zespół sprzedaży, do którego także dołączyłam, obiekt przeszedł rebranding, planowane są kolejne ciekawe projekty marketingowe i wizerunkowe. Mamy więc powody do dumy. Jednym z najbardziej interesujących punktów tegorocznego kongresu ICCA były moim zdaniem sesje edukacyjne poświęcone trendom dotyczącym rozwoju centrów targowo-kongresowych na świecie. Podczas spotkań można było się dowiedzieć m.in. co meeting planerzy biorą pod uwagę wybierając obiekt, jak wyróżnić lokalizację na tle konkurencji, a także jakie narzędzia marketingowe są najważniejsze w dobie intensywnego rozwoju nowych obiektów - skomentowała Anna Górska, Business Development Director w EXPO XXI Warszawa.

Prócz wartości edukacyjnej kongresu, ważnym jego elementem jest Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia ICCA, w trakcie którego wybrano nowego prezesa – Ninę Freysen-Pretorius. Równie istotnym wydarzeniem było spotkanie Oddziału Europy Centralnej ICCA, podczas którego oficjalnie przedstawiono dwie nowe przewodniczące oddziału – Annę Górską z Expo XXI Warszawa oraz Juttę Heinrich z Frankfurt Convention Bureau.

W trakcie trwania kongresu odbyła się również akcja charytatywna, w której Expo XXI po raz pierwszy wzięło udział. Zebrano ponad 12 tys. euro, które zostaną przeznaczone na rozwój zawodowy młodych profesjonalistów.

Kolejne spotkanie w ramach Kongresu ICCA będzie miało miejsce w Buenos Aires.

INFORMACJA PRASOWA