Polska organizatorem dużego międzynarodowego wydarzenia w 2022 roku

Polska organizatorem dużego międzynarodowego wydarzenia w 2022 roku

Polska uzyskała prawa do organizacji dużego międzynarodowego kongresu w 2022 roku w Warszawie. Mowa tu o Światowym Kongresie Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG International Federation of Surveyors). 

Początkowo event miał odbyć się w Ghanie w RPA, ale z powodu pandemicznych obostrzeń zdecydowano o znalezieniu nowego miejsca wydarzenia. 

O możliwość organizacji międzynarodowego kongresu Polska starała się już od początku 2019 roku, a dokładniej Stowarzyszenie Geodetów Polskich (SGP) rozpoczęło starania o zdobycie praw do organizacji FIG Working Week 2024, czyli imprezy organizowanej co roku. Kongres FIG, który odbędzie się w Polsce, jest bardziej prestiżową imprezą i organizowany jest co 4 lata. Polscy organizatorzy liczą, że do Warszawy zawita w przyszłym roku od 1500 do 2000 delegatów.

Decyzję o organizacji kongresu w Polsce oficjalnie ogłoszono 20 czerwca 2021 r. podczas General Assembly, gdzie przedstawicielami Stowarzyszenia Geodetów Polskich byli: dr inż. Ludmiła Pietrzak, dr inż. Krzysztof Bakuła oraz Anna Górska z Symposium Cracoviense, wspierająca SGP w kwestiach organizacyjnych. 

Symposium Cracoviense wspierało SGP we wszystkich etapach starań o pozyskanie wydarzenia do Polski, od wspólnego przygotowania profesjonalnej oferty (Bid Booka), po wspólne przygotowanie wirtualnej prezentacji.

Podczas  kongresu FIG w Warszawie Symposium Cracoviense będzie pełniło rolę DMC, odpowiadając m.in. za logistykę oraz organizację wycieczek technicznych i turystycznych dla delegatów. 

- Kongresy międzynarodowe wracają do naszego kraju, a branża jest na to w 100% przygotowana. Bardzo cieszy fakt, że Zarząd FIG nam zaufał i jest przekonany, że pomimo krótkiego czasu na przygotowania, partnerzy z Polski sprostają wszystkim wyzwaniom dotyczącym bezpiecznej  i profesjonalnej organizacji wydarzenia - mówi Anna Górska, Doradca Zarządu Symposium Cracoviense, która była zaangażowana w proces bidowania od początku.

W tym roku Światowy Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów odbył się w formule online prosto z Holandii. 

INFORMACJA PRASOWA