Podsumowanie Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw

Podsumowanie Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw

Podczas 26. edycji TT Warsaw w Pałacu Kultury i Nauki zebrało się blisko 500 wystawców z 53 krajów. Każdy z nich prezentował swoje oferty i możliwości przybyłym gościom. Była to niewątpliwie największa impreza tego typu w Polsce, która miała ogromne znaczenie dla rozwoju branży turystycznej.


Podczas TT Warsaw największe stoisko zaprezentowały Włochy będące krajem partnerskim imprezy. Goście mogli skosztować włoskich przysmaków, aromatycznej kawy oraz spotkać wiele ważnych postaci związanych ze słoneczną Italią. Odbyła się konferencja prasowa dotycząca regionu Emilia Romania, na której pojawili się wybitni sportowcy. W roli ambasadorów turystyki aktywnej wystąpili Alberto Tomba i Davide Cassani. Również na stoiskach Egiptu, Tunezji i Turcji znajdowało się wiele atrakcji, które zachęcały zwiedzających.


Dużym zainteresowaniem cieszyły się działy ukazujące uroki Grecji, Bułgarii i Chorwacji, które są już stałymi kierunkami podróży Polaków. Znajdujące się na krzywej wznoszącej Maroko, Albania i Gruzja także przyciągały wielu ciekawskich. Nie brakowało chętnych osób, aby spróbować nauki narodowych tańców. Niesamowite bogactwo kolorów i egzotyczne smaki można było znaleźć na stanowiskach Sri Lanki, Tajlandii, Madagaskaru, Dominikany, Mołdawii, Słowacji oraz Rumunii.


Wśród największych zalet TT Warsaw uczestnicy wymieniali wielość atrakcji, konkursów i wystawców oraz doskonałą oprawę merytoryczną. Ogromne znaczenie miało także świetne położenie Pałacu Kultury i Nauki. Stoisko Polskiej Organizacji Turystycznej także przyciągało licznymi konkursami i ciekawymi aranżacjami. Lokalna Organizacja Turystyczna z Torunia pokazywała sztukę wypiekania pierników, a Mazowsze stworzyło prezentację okolicznych atrakcji.

Duże wrażenie wywarło stanowisko „Odpoczywaj na wsi” zachęcające do odwiedzania gospodarstw agroturystycznych na Lubelszczyźnie. Wśród krajowych stoisk zdecydowanie górowała w tym roku Małopolska. Niemal cały obszar targów wypełniły czerwone korale rozdane uczestnikom. Można było także skosztować regionalnego wina. Gości przyciągała niezwykłą radość i serdeczność bijąca od reprezentantów.


Tematyka tegorocznych konferencji odbywających się na targach TT Warsaw była niezwykle zróżnicowana. Poruszała wiele aktualnych kwestii. Spotkania cieszyły się sporym zainteresowaniem ze strony mediów. Szczególną uwagę przykuła debata o turystyce wyjazdowej przygotowana przez portal turystyka.rp.pl, w której wzięli udział prezesi czołowych polskich touroperatorów. Debatowano także nad reformą prawa, gromadząc licznych przedsiębiorców, przedstawicieli samorządów i organizacji. Bardzo fachowo przeprowadzono również konferencję zorganizowaną przez ECTAA, POT, PIT oraz portal WaszaTurystyka.pl.


Podczas TT Warsaw bardzo oblegane były stanowiska wszystkich podróżników. Warto wyróżnić spotkanie z Jankiem Melą. Jego postać jest dowodem triumfu pasji nad ludzką słabością, dzięki czemu całe tłumy przybyły, aby móc go wysłuchać i z nim porozmawiać. Wystąpili także znani i lubiani blogerzy Natalia Sitarska i Łukasz Smoliński z Tasteaway. Odpowiadali na pytania dotyczące podróży z małymi dziećmi. Zachęcali do uczenia maluchów otwartości na świat już od najwcześniejszych lat.


Targi były także czasem celebracji. Wręczono wiele nagród i wyróżnień. Kryształowy Globus, czyli nagroda Fair Play Turystyki Polskiej trafiła do Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej. Nagroda Homo Turisticus za najbardziej profesjonalne stoisko przyznano Italii. Drugie miejsce zajął Izrael, a trzecie Małopolska. Laureatami konkursu „AcTTive”, który ma na celu promować turystykę aktywną, zostali Logos Travel Marek Śliwka i Mołdawia. Wyróżnienia trafiły również do Czech i Mazowsza. Grand Prix za całokształt współpracy odebrali: Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, dr Robert Andrzejczyk oraz Dyrektor Generalny Narodowej Agencji Turystyki Włoskiej (ENIT), Giovanni Bastianelli. Srebrny krzyż zasługi z ręki Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki odebrała Prezes MT Targi Polska, Urszula Potęga.


Sukces tegorocznej edycji sprawia, że z większym zniecierpliwieniem wypatrywać będziemy 27. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw. Wydarzenie zapowiadane jest na 21-23 listopada 2019 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy partnerem przyszłorocznych targów nie będzie kraj, a biuro podróży. Itaka obchodzić będzie swoje 30-lecie działalności. Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw zdecydowanie będzie niezwykłym wydarzeniem i zapadnie w pamięci równie mocno, jak tegoroczne wydarzenie. 


INFORMACJA PRASOWA