Pierwszy obiekt nowej marki Canopy by Hilton zostanie otarty w Rejkiawiku

Pierwszy obiekt nowej marki Canopy by Hilton zostanie otarty w Rejkiawiku

Canopy by Hilton to najmłodsze dziecko marki Hilton Worldwide, stworzone przy współpracy z firmą Icelandair Hotels. Pierwszym obiektem hotelowym sieci ma być Canopy Reykjavik City Centre, którego otwarcie, w sercu stolicy Islandii, planowane jest na początku 2016 roku.

Reykjavik jest miastem charakteryzującym się ogromną energią, a wprowadzenie naszego pierwszego hotelu Canopy by Hilton idealnie wpisze się w tę aurę. Islandia zyskała dużą popularność jako destynacja turystyczna, w czym istotną zasługę miała linia lotnicza Icelandair. Liczba osób podróżujących do tego kraju potroiła się w ciągu ostatnich 15 lat, mamy nadzieję, że Canopy Reykjavik | City Centre dodatkowo zachęci turystów do obrania właśnie tego kierunku – skomentował Patrick Fitzgibbon, starszy wiceprezes ds. rozwoju, Europy i Afryki Hilton Worldwide.

W chwili obecnej Canopy Reykjavik City Centre jest w fazie budowy, ale już teraz wiadomo, że architekturą i aranżacją wnętrz będzie on nawiązywał do tradycji regionu. Podobna idea będzie przyświecać kolejnym obiektom nowoczesnej sieci Canopy by Hilton.

Canopy Reykjavik City Centre powstaje w samym sercu stolicy Islandii. W ofercie obiektu znajdzie się przestronne, stylowe lobby, bar oraz restauracja na dachu, skąd będzie można podziwiać wspaniały widok na miasto. Ponadto, hotel zostanie wyposażony w 115 komfortowych i gustownie urządzonych pokoi, których wystrój również będzie nawiązywał do lokalnych tradycji.

Tworząc Canopy by Hilton silnie skupiliśmy się na zrozumieniu potrzeb gości na każdym etapie ich pobytu. W rezultacie powstała marka, która tworzy nową jakość w kategorii lifestyle, przybliżając podróżnym lokalny klimat i niezwykłe doznania. Reykjaviku nie da się porównać do żadnego innego miasta na świecie, a jego bogactwo kulturowe oraz naturalne piękno doskonale pasuje do etosu marki Canopy by Hilton. Spodziewamy się, że otwarcie Canopy Reykjavik | City Centre w 2016 roku będzie ekscytującym wydarzeniem - mówi Gary Steffen, globalny dyrektor Canopy by Hilton.

Dodatkowymi atutami Canopy Reykjavik City Centre będzie bezpłatny dostęp do internetu na terenie całego obiektu oraz wyśmienite, regionalne potrawy, inspirowane tradycyjną kuchnią islandzką. W hotelu będzie obowiązywał również atrakcyjny program lojalnościowy Hilton HHonors, w ramach którego goście zbierają punkty oraz mile, które później mogą wymienić na pobyt w dowolnym obiekcie na całym świecie objętym tym programem.

Nawiązaliśmy owocną współpracę z Hilton Worldwide oraz z Hilton Reykjavik Nordica, którym zarządzamy od października 2007 roku. Rejkiawik to idealne miejsce dla marki Canopy by Hilton, jej lifestylowy charakter doskonale wpasowuje się w dynamikę miasta. Dodatkowo Canopy by Hilton odegra ważną rolę w przyszłym rozwoju Rejkiawiku, jako idealnego kierunku dla osób poszukujących lokalnej kultury, rozrywki oraz nieskazitelnej natury - stwierdziła Magnea Thorey Hjálmarsdóttir, dyrektor zarządzająca Icelandair Hotels.

INFORMACJA PRASOWA