Pierwsza edycja Food Show 2017 z Mazurkas Catering 360°

Pierwsza edycja Food Show 2017 z Mazurkas Catering 360°
Mazurkas Catering 360° jako wyłączny partner cateringowy Międzynarodowego Centrum Kongresowego MCK w Katowicach był także partnerem pierwszej edycji Food Show – unikalnego wydarzenia biznesowego i kulinarnego, skierowanego do branży spożywczej i gastronomicznej, które odbyło się w dniach 16 – 18 marca br.

Przez 3 dni w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w programie imprezy znalazły się wystawy, prezentacje produktów żywnościowych, degustacje, warsztaty kulinarne, a także debaty i dyskusje branży spożywczej i gastronomicznej.

Mazurkas Catering 360° odpowiadał za obsługę cateringową podczas pierwszych dwóch dni branżowych, zapewniając przerwy kawowe i lunche dla ponad 1500 gości biznesowych.

Dodatkowo firma przygotowała kolację w formie koktajlu dla 200 osób podczas Gali Wieczornej, a także zajęła się oprawą gastronomiczną Mega Wieczoru Kulinarnego na zakończenie drugiego dnia branżowego. W pierwszej części wieczoru Mazurkas Catering 360° przygotował kolację bufetową dla 300 gości, w drugiej części zaś Szef Kreatywny Mazurkas Catering 360°, Jakub Budnik oraz Sous Chef Mazurkas Catering 360°, Michał Budnik wzięli udział w specjalnych pokazach live cooking. Bracia Budnik znaleźli się w gronie znanych i cenionych kucharzy, którzy specjalnie na tę okazję przygotowywali na żywo swoje popisowe dania. Zaserwowali gościom bardzo niestandardową propozycję z kuchni molekularnej – przystawkę zimną w postaci tatara z sarny wędzonego w jabłoni podawanego z żelem z kiszonego ogórka, emulsją winną, lodami smardzowymi i tiulem chlebowym.

Oprócz oprawy cateringowej współpraca z organizatorem targów objęła także obszar merytoryczny.

Dyrektor Mazurkas Catering 360°, Michał Kozak wziął udział w debacie branżowej pod hasłem „Idealny dostawca dla gastronomii – oczekiwania sieci gastronomicznych wobec partnerów i produktów”. Z kolei Szef kuchni Mazurkas Catering 360° Mariusz Pietrzak znalazł się w jury konkursu Food Show Star na Najlepszego Dostawcę produktów spożywczych dla sektora HoReCa oraz Najlepszy Produkt spożywczy dla sektora HoReCa. Nagrody dla zwycięzców wręczone zostały pierwszego dnia imprezy, podczas uroczystej wieczornej gali.

INFORMACJA PRASOWA
FOT. Mazurkas Catering 360