PIĘKNA MAMA

PIĘKNA MAMA

Przed Tobą jeszcze kilka pięknych miesięcy, kiedy nosisz swoje dziecko pod sercem. To doskonały czas, aby bez wyrzutów sumienia skupić się na własnych potrzebach i zadbać o siebie jak nigdy dotąd. Odpowiednie przygotowanie ciała do narodzin dziecka z pewnością zmniejszy problemy z powrotem do dobrej formy. Pamiętaj, że czas ciąży to wyjątkowo magiczny moment w Twoim życiu, dlatego wykorzystaj go w pełni i zadbaj o siebie i swoje ciało.

 

O zbawiennym wpływie zabiegów kosmetycznych wie każda kobieta, jednak szczególnie cenią je sobie przyszłe mamy. To „lek” na często dopadający zły nastrój i ukojenie nerwów.  

 

Bezpiecznie

Pamiętaj, żeby przed wizytą w gabinecie kosmetycznym czy też u fryzjera powiedzieć o tym, że jesteś w ciąży. To wykluczy możliwość zaszkodzenia dziecku. Dodatkowo zwróć uwagę na pozycję, w której będziesz podczas wykonywania zabiegu. Nigdy nie powinnaś leżeć na brzuchu. Zaleca się pozycję na wznak, na boku lub „pozycję bezpieczną” - czyli boczną ustaloną. Warto pamiętać również o ucisku żył. Aby to wykluczyć należy podłożyć pod prawe biodro zwinięty kocyk lub ręcznik. W ten sposób ułatwisz powrót krwi żylnej do serca. W przypadku spadku ciśnienia tętniczego, zawrotów głowy czy nudności niezwłocznie należy powiadomić o tym osobę przeprowadzającą zabieg.

 

Dedykowane przyszłej mamie

Istnieje szerokie spektrum zabiegów, z których mogą skorzystać Panie spodziewające się maleństwa. Szczególnie polecane są oczyszczające i nawilżające na twarz oraz te o działaniu regenerującym i relaksujące na całe ciało. Bez obaw można stosować preparaty ziołowe, które delikatnie oczyszczają skórę, usuwając z niej zaskórniki i krostki. Efektem jest gładsza i promienista cera. Uzupełnieniem kuracji oczyszczającej może być masaż relaksujący twarzy, dekoltu i szyi, który uspokaja i odstresowuje, a także poprawia ukrwienie i nadaje ładny koloryt.

 

Coś dla ciała i duszy

Wskazane są również zabiegi na całe ciało a w szczególności te zapobiegające rozstępom i powstawaniu cellulitowi (bez wykorzystania mechanicznego peelingu). Ważne, aby przeprowadzała go osoba mająca praktykę w masażach kobiet w ciąży. Nic tak nie relaksuje jak zabieg odprężający z zastosowaniem pachnących kosmetyków nawilżających ciało. Dzięki nim skóra zostaje widocznie rozluźniona i doskonale odżywiona. Masażysta powinien wybierać preparaty bez zawartości kofeiny. Panie w ciąży docenią również zabiegi na dłonie i zmęczone stopy. Niezastąpione dla spuchnięty i zmęczonych stóp okazują się chłodne kąpiele z kilkoma kroplami olejku o zapachu lawendy. Warto wybrać się również na pedicure połączony z masażem stóp, który odpręży ociężałe nogi usuwając napięcie i zmęczenie. Wybierz sprawdzony salon, gdzie przybory są sterylnie dezynfekowane (w ciąży zwiększa się ryzyko grzybicy lub innej infekcji). Warto również zrezygnować z inwazyjnego wycinania skórek i usuwania zrogowaciałego naskórka za pomocą ostrych narzędzi. Pomieszczenie powinno być dobrze wentylowane, bo zapach zmywacza i lakieru do paznokci może ci przeszkadzać bardziej niż zwykle.

Oprócz standardowych zabiegów kosmetycznych specjaliści zalecają gimnastykę w basenie, wizyty w grocie solnej oraz masaże karku. Zbawienny wpływ ma również joga, która korzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. Dzięki prostym ćwiczeniom zrelaksujesz się, wyciszysz i odzyskasz wewnętrzną równowagę.

 

Z czego warto zrezygnować w czasie ciąży

Mimo, iż nadal nie udowodniono szkodliwości fitohormonów i kwasów owocowych, zawartych w kosmetykach, jak również amoniaku stosowanego w farbach do włosów, lepiej z nich nie korzystać. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie rezygnacji z farbowania włosów warto wypróbować delikatniejsze środki np. ziołowe szampony, spłukujące się się po kilku myciach. Stosowanie farby do włosów jest bezpieczniejsze po pierwszym trymestrze ciąży, kiedy najważniejsze narządy dziecka są ukształtowane  i spada ryzyko powikłań. Istnieje również możliwość, że pod wpływem ciążowych hormonów zmieni się struktura włosa a efekt koloryzacji będzie zupełnie inny niż dotychczas. Odłożyć na później musimy również zabiegi wykonywane przed dermatologów estetycznych.

 

Kierunek SPA

Eksperci polecają nie tylko wizyty u kosmetyczki oraz codzienną pielęgnację we własnym zakresie. Okazjonalnie warto wybrać się do specjalistycznego ośrodka SPA, w którym nie tylko czekają na nas profesjonalne zabiegi, możliwość korzystania z ćwiczeń na basenie czy zajęcia jogi. Wyjazd poza miasto to również doskonała okazja do prawdziwego odpoczynku, możliwość spacerowania na świeżym powietrzu oraz chwila, dzięki której nabierzesz sił do największej zmiany w twoim życiu, jaką bez wątpienia będzie przyjście na świat maleństwa.

Rozświetlający peeling twarzy, odżywiająca maska błotna czy relaksujący masaż stóp? Przyszła mama może wybierać z szerokiej oferty zabiegów a nawet całych pakietów przeznaczonych specjalnie dla kobiet spodziewających się dziecka.Idealnym rozwiązaniem może okazać się weekend w Siedlisku Morena. To doskonałe miejsce, by korzystać z uroków Mazur. Wykorzystaj ostatni moment na odpoczynek, by zregenerować siły.

 

Ciąża to wyjątkowy i piękny czas w twoim życiu. Mimo to nie należy do tych najłatwiejszych. Są jednak sposoby, aby zminimalizować negatywne aspekty, dbając o swoje ciało i dobry nastrój. Wykorzystaj 9 miesięcy i zatroszcz się o siebie jak nigdy dotąd. Pamiętaj, że jedynie szczęśliwa i zdrowa mama może pozytywnie wpłynąć na samopoczucie dziecka, które nosi pod sercem.

 

Przygotowująca pielęgnacja Twarzy i Ciała od 3 do 6 miesiąca.
Zapobiega powstawaniu rozstępów, pomaga zachować jędrność i elastyczność skóry.


 

Do 2 godzin i 15 min
Cena 350,00

 

Odżywiająca pielęgnacja Twarzy i Ciała od 6 do 9 miesiąca
Intensywnie odżywia i uelastycznia skórę. Poprawia kondycję mięśni, szybko usuwając napięcie i zmęczenie.


 

Do 2 godzin
Cena 350,00
 

Ożywiająca pielęgnacja Twarzy i Ciała po narodzinach dziecka
Zabieg koncentruje się na uzupełnianiu niedoborów i przywróceniu dobrej kondycji skóry. Intensywna odnowa całego ciała.


 

Do 2 godzin
Cena 350,00