Petersburg gotowy na spotkanie ICCA CEC Summer Meeting!

Petersburg gotowy na spotkanie ICCA CEC Summer Meeting!
W dniach 15-17 kwietnia 2013 Prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej/Gdańsk Convention Bureau Anna Górska, pełniąca funkcję Przewodniczącej Oddziału Europy Centralnej ICCA, przebywała w St. Petersburgu na wizycie kontrolnej (site visit), sprawdzając stan przygotowania miasta do organizacji prestiżowego letniego spotkania oddziału. Wydarzenie odbędzie się w dniach 22-24 sierpnia bieżącego roku, a jego głównym organizatorem jest firma ExpoForum oraz St. Petersburg Convention Bureau.

Prezes Anna Górska miała m.in. możliwość zobaczenie obiektu, w którym odbędzie się konferencja - Centrum Wystawienniczego Lenexpo oraz propozycji miejsc na Welcome Gala Dinner w Twierdzy Pawła i Piotra. Organizatorzy spotkania zaprezentowali również wybrane hotele, w których zatrzymają się uczestnicy; była również okazja, aby spróbować cateringu złożonego m.in. z dań tradycyjnej kuchni rosyjskiej, który będzie serwowany gościom.

Sam program sierpniowej konferencji (podczas której odbędą się liczne prezentacje i wykłady poświęcone przemysłowi spotkań) będzie wzbogacony o atrakcje kulturalne, takie jak zwiedzania Pałacu Katarzyny w dzielnicy Puszkina czy wycieczka "Rzeki i Kanały St. Petersburga".

- Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Zaangażowanie organizatorów gwarantuje wysoki poziom zarówno sesji edukacyjnych jak i programu towarzyszącego konferencji - powiedziała Anna Górska, Prezes GOT/GCB.

Letnie spotkanie oddziału Europy Centralnej ICCA jest organizowane co roku w innej destynacji. W 2011r. spotkanie odbyło się w Gdańsku, w 2012 w Dusseldorfie (Niemcy), w 2014 odbędzie się w Belgradzie (Serbia). Oddział Europy Centralnej ICCA jest jednym z najliczniejszych w stowarzyszeniu. Jego członkowie to m.in. organizacje z Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Polski, Rosji, Ukrainy, Węgier i Czech.

INFORMACJA PRASOWAO GDANSK CONVENTION BUREAU:
Gdańsk Convention Bureau (GCB) zostało powołane w 2005 roku jako miejskie biuro kongresów. Jest częścią Gdańskiej Organizacji Turystycznej, stowarzyszenia, które zrzesza ponad 110 członków. Miasto Gdańsk jest strategicznym Partnerem. Na mocy porozumienia z Polską Regionalną Organizacją Turystyczną (PROT) GCB jest odpowiedzialne za promocję turystyki biznesowej. Od 2007 GCB jest pełnoprawnym członkiem ICCA - największego stowarzyszenia w branży. Głównym zadaniem Gdańsk Convention Bureau jest promocja Gdańska i Regionu, jako destynacji konferencyjnej oraz pomoc organizatorom podczas planowania wydarzeń biznesowych w naszym regionie.