Otwarcie nowego hotelu grupy B&B we Wrocławiu już w sierpniu.

Otwarcie nowego hotelu grupy B&B we Wrocławiu już w sierpniu.
Jeszcze jedynie dwa miesiące pozostały do otwarcia trzeciego hotelu francuskiej sieci B&B w Polsce. Nowy obiekt powstaje w okolicy wrocławskiego Dworca Głównego, Galerii Dominikańskiej oraz Starego Miasta, przy ulicy Piotra Skargi.

Nowo-powstały hotel, swoim gościom zaoferuje 140 komfortowych, klimatyzowanych pokoi, które oprócz telewizji satelitarnej, umożliwią swobodny dostęp do bezprzewodowego internetu. Oprócz tego, z myślą o klientach biznesowych i organizatorach konferencji i szkoleń, hotel odda do dyspozycji nowoczesną salę konferencyjną.

Zadanie stworzenia atmosfery nowego obiektu zostało powierzone Łukaszowi Kalecie. Stoi przed nim niełatwe zadanie. W związku z faktem, że Wrocław został wybrany na Europejską Stolicę Kultury 2016, w ciągu najbliższych lat odbędzie się w nim duża liczba różnego rodzaju spotkań oraz prestiżowych eventów, które na pewno przyciągną zagranicznych turystów. To, jak zaprezentuje się wrocławski B&B w ciągu najbliższych trzech lat, będzie stanowiło o jego powodzeniu w przyszłości. Brzemię to spoczywa na barkach dyrektora, który z entuzjastycznym nastawieniem podchodzi do swojego obowiązku.

- Tworzenie atmosfery hotelu, który dopiero zaczyna swoją działalność, to dla mnie ogromne wyzwanie i okazja do poszerzenia kompetencji zawodowych – mówi, po czym dodaje: - To wspaniale, że dynamicznie rozwijająca się stolica Dolnego Śląska zyska nowoczesny obiekt oferujący wysoką jakość za bardzo przystępną cenę. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że będę mógł go reprezentować.

Optymistyczną postawę nowego dyrektora B&B Wrocław tłumaczy fakt, że z branżą hotelarską jest zawodowo związany już od prawie dziesięciu lat i zna ją od podszewki. Wcześniej ukończył studia magisterskie na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach, na kierunku Turystyka i Hotelarstwo. Ukończył także studia podyplomowe International Hotel Management na Uniwersytecie Łódzkim oraz podyplomowe Studia Menadżerskie w Szkole Głównej Handlowej. Jego kariera zawodowa rozpoczęła się w Częstochowie, gdzie pracował w Hotelu Mercure Patria jako recepcjonista. Wkrótce awansował jednak i rozpoczął pracę na stanowisku zastępcy dyrektora hotelu Etap w Częstochowie. Niedługo, bo zaledwie półtora roku później objął tą samą funkcję w hotelu Etap Wrocław Stadion. Od 2010 r. pełnił stanowisko dyrektora tego właśnie hotelu.

Beatrice Bouchet, Prezes B&B Hotels Polska, w następujący sposób komentuje wybór: - Wierzymy, że najlepsi ludzie w branży hotelowej to ci, którzy oprócz umiejętności wkładają w swą pracę serce. Jestem przekonana, że dzięki dotychczasowemu doświadczeniu i zaangażowaniu Łukasz Kaleta sprawdzi się na nowym stanowisku.

***
Spółką macierzystą B&B Polska jest Grupa B&B Hôtels, trzecia co do wielkości sieć hoteli we Francji. Powstała w 1990 roku. Hotele B&B należą do segmentu hoteli dwugwiazdkowych-ekonomicznych, lecz stawiających na jakość, indywidualny design poszczególnych lokalizacji oraz profesjonalną i miłą obsługę. Sieć posiada obecnie ponad 250 hoteli we Francji i Niemczech, osiem we Włoszech, dwa w Polsce oraz jeden w Portugalii. Łącznie dysponują one ponad 18 tysiącami pokoi.
INFORMACJA PRASOWA