Otwarcie nowego Best Western Plus Hotel Podklasztorze zbliża się wielkimi krokami

Otwarcie nowego Best Western Plus Hotel Podklasztorze zbliża się wielkimi krokami

Już na początku przyszłego roku zostanie otwarty Best Western Plus Hotel Podklasztorze, zlokalizowany w dawnym Opactwie Cystersów w Sulejowie. Usytuowanie obiektu w tak historycznej scenerii nada mu wyjątkowego klimatu i z pewnością zachwyci gości.

Best Western Plus Hotel Podklasztorze to drugi po Best Western Trybunalski obiekt sieci w województwie łódzkim. Mimo, że ośrodki te mają wspólnego właściciela, to koncepcja architektoniczna powstającego w XII-wiecznym Opactwie Cystersów obiektu jest diametralnie różna. Wynika to z faktu, że miejsce to otrzymało miano Pomnika Historii, w związku z czym aranżacja tworzonego tu hotelu musi nawiązywać do historycznej przeszłości zabytku. I tak na gości będą czekać urządzone w średniowiecznym stylu pokoje, noszące charakterystyczne dla tamtego okresu nazwy np. Cela Skryby, Zielarza lub Bartnika. Wnętrza te jednak idealnie będą łączyć w sobie ducha dawnych czasów z nowoczesnością w postaci bezprzewodowego internetu, TV, przestronnych łazienek, sejfu, lodówki czy suszarki.

Na terenie Best Western Plus Hotel Podklasztorze będzie funkcjonować również luksusowe centrum SPA, oferujące zabiegi na bazie naturalnych kosmetyków. Ponadto, w skrzydle zachodnim ma powstać profesjonalne, nowocześnie wyposażone centrum konferencyjne. Dużą atrakcją nowego obiektu będzie też restauracja, nawiązująca do tradycyjnych, średniowiecznych smaków. Goście będą tu mogli skosztować własnoręcznie warzonego piwa, pysznych konfitur, wspaniałego chleba wypiekanego na miejscu oraz wyjątkowych wędlin, produkowanych według staropolskich receptur. Dodatkowo, w zabytkowych piwnicach opactwa ma powstać klimatyczny pub i kręgielnia.

- Tempo prac modernizacyjnych pozwala nam optymistycznie patrzeć w przyszłość. Intensywnie pracujemy nad tym, aby już w styczniu 2016 r. zacząć funkcjonować pod marką Best Western. Jestem pewna, że dzięki temu wzrośnie nasza rozpoznawalność zarówno wśród gości indywidualnych, jak i grupowych, którzy poza naszą lokalizacją w Dolinie Rzeki Pilicy docenią wysoki standard naszych usług – stwierdziła Julia Groblewska, Dyrektor Hotelu Podklasztorze.

INFORMACJA PRASOWA