Oszuści zatrzymani za wyłudzanie hotelowych noclegów

Oszuści zatrzymani za wyłudzanie hotelowych noclegów

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy jeżdżąc po Polsce wyłudzili w hotelach towary i usługi o wartości kilkuset tysięcy złotych.


Mężczyźni jeździli po całej Polsce nocując w renomowanej klasy hotelach. Tam korzystali z wszystkich wygód, a w restauracji zamawiali najdroższe dania. Po skorzystaniu z oferty wymykali się nie płacąc rachunków.


Jeden z oszustów, który znalazł się już w rękach policji, jest mieszkańcem Kłodawy. Funkcjonariusze znaleźli go w jednym z hoteli wraz z dwiema innymi osobami. Zapytany o swojego wspólnika, wyjawił jego tożsamość. Przyznał się również do zarzucanych czynów. Mężczyzna usłyszał już kilkanaście zarzutów.


Podobna sytuacja miała miejsce kilka lat temu. Mieszkaniec Grunwaldu nazywający siebie "Wesołym Romkiem" żywił się w wystawnych restauracjach i kawiarniach w Poznaniu. Zawsze, gdy przychodził moment płacenia, mężczyzna tylko się śmiał. Funkcjonariusze byli bezradni, gdyż starszy pan leczył się psychiatrycznie i, zdaniem biegłych, był niepoczytalny. Poznańskie lokale jednak zamknęły przed nim drzwi, co spowodowało wyjazd "Wesołego Romka" w Polskę. W innych miastach mężczyzna nadal bezkarnie jadł i nocował na koszt właścicieli.


Źródło: horeca.pl