Obiekty noclegowe Pieniny SPA Resort w Szczawnicy OTWARTE!

Obiekty noclegowe Pieniny SPA Resort w Szczawnicy OTWARTE!

Od 4 lutego obiekty noclegowe Pieniny SPA Resort w Szczawnicy otworzyły swoje progi dla Gości. Modrzewie Park Hotel & SPA*****, Hotel Nawigator*** i Willa Marta udostępniają możliwości noclegowe dla pacjentów pobliskiego Uzdrowiska Szczawnica, dzięki czemu można cieszyć się jednocześnie pobytem w malowniczej górskiej Szczawnicy oraz pakietem leczniczych zabiegów Uzdrowiskowych.

Jak wygląda pobyt w Szczawnicy dla korzystających Gości z pakietów „Oddech zdrowia”?

Uzdrowisko Szczawnica oferuje szereg pakietów leczniczych – w szczególności specjalizuje się w leczeniu górnych dróg oddechowych. Korzystając z ponad 200 lat doświadczenia Uzdrowiska oraz odpowiadając na obecne potrzeby Gości zostały skomponowane specjalne pakiety pobytowe. “Pakiet Oddech zdrowia” powstał, aby wzmocnić odporność organizmu oraz zrehabilitować górne drogi oddechowe, dlatego pakiet zalecany jest szczególnie osobom po przebytym Covid19. Zarówno obiekty hotelowe, jak i uzdrowiskowe zachowują wysokie standardy sanitarne – w placówkach medycznych od zawsze obowiązywały procedury higieny na bardzo wysokim poziomie, a teraz dostosowaliśmy je jeszcze do aktualnych zaleceń.

Jak wygląda pobyt w pakietach leczniczych?

Wystarczy podjąć decyzję, w którym z 3 obiektów o zróżnicowanym charakterze chcemy spędzić minimum 3 dni w Szczawnicy oraz zadzwonić do recepcji. 

Po ustaleniu szczegółów rezerwacji w hotelowej recepcji można pakować walizki, aby wybrać się w podróż. Po przyjeździe do Szczawnicy tuż przed zameldowaniem recepcja umawia każdego Gościa na wizytę u lekarza specjalisty na konsultacje. Podczas konsultacji z lekarzem dobierane są dodatkowe zabiegi dostosowane do stanu zdrowia oraz dolegliwości, aby móc zregenerować swój organizm. 

“Pakiet Oddech Zdrowia” zawiera nie tylko noclegi w obiektach hotelowych, ale także konsultacje z lekarzem, inhalacje celkowe oraz krenoterapię:

  • Konsultacja lekarska - Dzięki specjalistycznej poradzie lekarskiej w zakresie: laryngologii, balneologii, alergologii będziecie mogli Państwo zaplanować zabiegi w Sanatorium tak, aby optymalnie wykorzystać czas spędzony w Szczawnicy na poprawę kondycji i wyleczyć się z dolegliwości dróg oddechowych i narządu ruchu. Pacjenci znajdują się pod opieką wyspecjalizowanej kadry medycznej a do leczenia wykorzystywane są własne wody lecznicze, a także i unikalny mikroklimat. 
  • Inhalacje Celkowe - polegają na wdychaniu rozpylanej w specjalnej kabinie, naturalnej solanki powstałej na bazie leczniczej wody mineralnej ze źródeł szczawnickich. Inhalacja solanki pomaga w oczyszczeniu z zalegającej wydzieliny zatok obocznych nosa oraz w oczyszczeniu dolnych dróg oddechowych - czas trwania 20min. Zabieg wykonuje się na roztworze wody mineralnej oraz solanki (od 0,3-3 %).  
  • Krenoterapia oznacza leczenie wodami mineralnymi, dostępnymi w uzdrowisku. Kuracja pitna stanowi jedną z najstarszych metod zdrowotnych. Picie wody mineralnej, pochodzącej z uzdrowiskowych źródeł, polega na przyjmowaniu określonych porcji leczniczych płynów, o wskazanej zawartości, o ustalonych porach dnia i w danej temperaturze. Wymienione wskazania ustanawia lekarz.


Podczas pobytu można także skorzystać z walorów leczniczych Szczawnicy: 

  • tereny doskonałe do dbania o zdrowie poprzez ruch: szlaki turystyczne Pienin, trasy rowerowe np. Velo Dunajec, konne wycieczki i lekcje jazdy konno w  Stadnina Koni Rajd
  • bogactwo wód leczniczych – Szczaw – 6 rodzajów wód leczniczych dostępnych w Pijalni Wód Leczniczych 200m od hotelu
  • krystaliczne czyste, górskie powietrze
  • otoczenie przyrody – obcowanie z prawdziwą siłą natury – lasy, góry, rzeki, jeziora
  • zabiegi sanatoryjne – specjalizacja Uzdrowiska Szczawnica w rehabilitacji górnych dróg oddechowych oraz rehabilitacji układu ruchu 


INFORMACJA PRASOWA