Nowy raport ze spotkania Stowarzyszenia Branży Eventowej.

Nowy raport ze spotkania Stowarzyszenia Branży Eventowej.

5 września 2022 roku odbyło się kolejne spotkanie walne Stowarzyszenia Branży Eventowej.  Członkowie spotkali się w trakcie najwyższego sezonu eventowego i jak zawsze omówili większość palących obecnie tematów oraz wyszli ze spotkania pełni przemyśleń, ale też pomysłów, inspiracji oraz dobrej energii.

Stowarzyszenie zdaje sobie sprawę, że czasy są wciąż niestabilne biorąc pod uwagę groźbę kolejnej fali pandemii lub niepewną sytuację tuż pod granicami naszego państwa. Dodatkowo niepokojąca kondycja ekonomiczna panująca obecnie w Polsce rodzi wiele pytań, na które SBE stale szuka odpowiedzi. Dlaczego zadają sobie trud szukania rozwiązań? Dlatego, że jako Stowarzyszenie Branży Eventowej są pewni, że sektor eventowy wpływa na gospodarkę państwa, a jako ludzie z branży wiedzą jak ważny jest dobry plan A, gdy ten zawiedzie, to mają w zanadrzu plan B i C. Jak to robią?

SBE choć jest małe, to jest zwartym i zgranym gronem osób, stawiającym sobie nieustannie nowe wyzwania, tętniącym od rozmów, pomysłów, mini spotkań, rozmów online. Starają się być w kontakcie, aby najzwyczajniej dawać sobie wsparcie i energię w działaniach każdego dnia. Branża eventowa to SBE. Mają w swoim gronie marki, które budują eventy w całej Polsce każdego dnia, począwszy od agencji eventowych i lokalizacji, poprzez technikę, scenografię, meble eventowe, catering, drukarnie, dostawców szkoleń, imprez integrujących, motywujących, konferansjerów oraz ochronę.

11 lat temu Stowarzyszenie postawiło sobie za cel edukowanie młodych ludzi wiążących swoją przyszłość z branżą eventową. W tym roku otworzyli rekrutację na jedenastą edycję Studium Event Management. Przyznają, że są dumni, że nieprzerwanie dają ich studentom możliwość uczenia się od najlepszych wykładowców akademickich, ale przede wszystkim od osób mających ogromne doświadczanie w świecie eventów. Najlepszych absolwentów wspierają w znalezieniu pracy marzeń. Dążą do wyedukowania event managerów z odznaką SBE. Jednocześnie są Stowarzyszeniem otwartym na współpracę i wspieranie. Są pewni, że zgoda i współpraca buduje. Są zawsze otwarci na nowe rozwiązania.

Obecnie szykujemy się do następujących wydarzeń:

  • 3 października: debata online „ Jak inflacja wpływa na sektor przemysłu spotkań i jak sobie z nią radzić?”
  • 17 października: debata online „Rynek pracy w branży eventowej”
  • Listopad 2022 roku Konferencja Event Biznes
  • Styczeń 2023 roku Gala Charytatywna ELFY SBE


Branża Eventowa skupia wyjątkowych ludzi. Są wśród niej wybitni logistycy, managerowie, technicy, przewoźnicy, artyści, ludzie nie bojący się wyzwań, umiejący pracować w pojedynkę i w grupie. Pandemia pokazała jeszcze wyraźniej kim są. Pokazała też, co oznacza hasło „w grupie siła” dlatego konkurencja tak, ale tylko i wyłącznie zdrowa.

Podsumowując SBE – zrzesza, działa, edukuje, współpracuje i rekomenduje zdrową konkurencję.

INFORMACJA PRASOWA