Nowy Olimp w Hotelu Mercure Grand Warszawa

Nowy Olimp w Hotelu Mercure Grand Warszawa

Hotel Mercure Grand Warszawa otworzył w nowej aranżacji jedną z najsłynniejszych sal w stolicy - Salę Olimp. Dawniej znana głównie z bali, na których bawiła się elita Warszawy, teraz będzie służyła przede wszystkim do organizacji konferencji, szkoleń czy bankietów. Odnowiona, wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny jest doskonałym miejscem zarówno na spotkania biznesowe, jak i mniej formalne imprezy.

Sala Olimp warszawskiego hotelu Mercure Grand przeszła całkowitą metamorfozę. W nowej aranżacji dominują ciepłe, nasycone barwy brązu i różu, przełamane nowoczesnymi, prostymi w formie meblami. Przestrzeń wypełniona jest dużą ilością światła dziennego, ponieważ salę z 3 stron otaczają wysokie okna. Widać przez nie piękną panoramę stolicy. O nowoczesny wystrój zadbało Kaczmarek Studio – firma, która projektowała między innymi wnętrza kilku znanych warszawskich klubów, restauracji, budynków biurowych, a także hoteli. Sala Olimp w nowym wcieleniu mieści do 180 osób. Jest wyposażona w najwyższej jakości sprzęt multimedialny taki jak projektory, nagłośnienie, odtwarzacz blue ray (wszystko sterowane z centralnego panelu dotykowego), a także klimatyzację i bezprzewodowy Internet. Zainstalowano w niej również trzy wysuwane z sufitu ekrany.

W latach 60-tych i 70-tych kawiarnia Olimp, restauracje i bar mieszczący się w Grandzie, były oblegane przez ówczesną elitę Warszawy. W Olimpie odbywały się sylwestrowe bale i inne podobne imprezy. Wysoki standard hotelu, wręcz luksus, przyciągał śmietankę towarzyską stolicy, zagraniczne delegacje i wybitne postaci ze świata polityki czy kultury. Gościli tu między innymi: Eleonora Roosevelt, Robert Kennedy, Artur Rubinstein, Jan Kiepura, Bułat Okudżawa. To tu w 1969 odbył się casting do filmu „Śmierć w Wenecji” w obecności samego Luchino Viscontiego.

Mercure Grand Warszawa oprócz Sali Olimp oferuje jeszcze 5 w pełni wyposażonych i klimatyzowanych sal konferencyjnych, które mogą pomieścić od 12 do 45 osób w zależności od konfiguracji. Cały hotel przeszedł w latach 2006 – 2008 gruntowny remont i dołączył do rodziny Mercure. Mimo nowoczesnych aranżacji przestrzeni, zgodnie z najnowszymi trendami, pozostał w nim ważny element nawiązujący do olimpijskiej przeszłości obiektu. Jest to malowidło ze sztafetą sportowców, które zdobi ściany holu przy recepcji. Hotel wielokrotnie gościł znanych sportowców i mistrzów olimpijskich, odbywało się tu również wiele wydarzeń związanych ze sportem. Obecnie na gości czeka 299 klimatyzowanych pokoi z bezpłatnym dostępem do Internetu. Do tego doskonała kuchnia, specjalnie skomponowana karta win „Grands Vins Mercure” oraz profesjonalne centrum fitness z nowoczesnym sprzętem treningowym i sauną.