Nowy obiekt sieci Hilton Worldwide w Gdańsku

Nowy obiekt sieci Hilton Worldwide w Gdańsku

W 2017 roku ma zostać otwarty trzeci już w Gdańsku hotel sieci Hilton Worldwide. Tym razem będzie to ekonomiczny obiekt Hampton by Hilton Gdansk Old Town. W Gdańsku obecnie funkcjonują dwa obiekty tej marki: Hilton Gdansk oraz Hampton by Hilton Gansk Airport.

Nowy Hampton by Hilton Gdansk Old Town powstanie w samym centrum miasta, w pobliżu najważniejszych atrakcji turystycznych, takich jak XIII-wieczny Długi Targ oraz Kościół Mariacki. W ofercie obiektu znajdzie się 156 komfortowych i stylowo zaaranżowanych pokoi. Całość hotelu będzie bezpośrednio sąsiadowała z galerią handlową oraz profesjonalną strefą relaksu.

- W ostatnich latach Gdańsk czerpał korzyści z rozwoju ruchu turystycznego do Polski, w 2014 roku miejski port lotniczy odnotował wzrost liczby pasażerów przylatujących do kraju o 15%. Jestem przekonany, że Hampton by Hilton Gdansk Old Town będzie stanowił idealne uzupełnienie naszej dotychczasowej oferty, a gościom pozwoli nie tylko odkryć uroki tego średniowiecznego miasta, ale także doświadczyć niepowtarzalnej atmosfery sieci Hampton by Hilton, która niezmiennie cieszy się dużą popularnością w Europie Centralnej - powiedział Patrick Fitzgibbon wiceprezes do spraw rozwoju w regionie Europy i Afryki, Hilton Worldwide.

- Sieć Hampton by Hilton na chwilę obecną może pochwalić się ponad 10 hotelami na terenie Polski, które już działają lub są w budowie. Największe polskie miasta, które dodatkowo charakteryzują się bogatym dziedzictwem historycznym, są dla nas atrakcyjnym gruntem pod inwestycje, w szczególności dla ekonomicznych marek z naszego portfolio. Nie możemy doczekać się momentu, gdy przywitamy pierwszych gości w naszym nowym hotelu, umiejscowionego w samym centrum Gdańska - dodaje Phil Cordell dyrektor ds. wyspecjalizowanej obsługi i manager marki Hampton.

Jak każdy obiekt sieci Hampton by Hilton nowy hotel w Gdańsku będzie oferował gościom najwyższą jakość usług oraz wysoki komfort pobytu. Ponadto, podróżni będą mogli liczyć codziennie na wyśmienite, gorące śniadanie w cenie noclegu oraz dostęp do bezprzewodowego internetu na całym terenie obiektu.

INFORMACJA PRASOWA