Nowy Double Tree by Hilton w Mińsku

Nowy Double Tree by Hilton w Mińsku

Już w 2015 roku międzynarodowa sieć hoteli Double Tree by Hilotn otworzy swój nowy obiekt w Mińsku. Będzie to pierwszy hotel pod szyldem tej marki na terenie Białorusi.

Nie bez przyczyny na lokalizację inwestycji został wybrany właśnie Mińsk. Tu przecierają się bowiem biznesowe szlaki między Wschodem a Zachodem. Stolica Białorusi posiada doskonałe połączenia kolejowe z Niemcami oraz Rosją, dysponuje także międzynarodowym lotniskiem, odwiedzanym dziennie przez tysiące pasażerów. Inwestorzy uważają więc, że duży, luksusowy hotel w centrum Mińska, kierujący swoją ofertę do podróżnych i biznesmenów, to strzał w dziesiątkę.

Najnowsza inwestycja sieci Double Tree by Hilton Minsk powstanie tuż przy Gallerii Minsk. Na centrum będzie składać się 160 sklepów, centrum rozrywnkowe oraz 194-pokojowy hotel. Całość obiektu ma mieć wysokość 21 pięter i stanie przy Alei Zwycięzców w samym centrum miasta.

Mińsk nieustannie się rozwija. Dawniej białoruska gospodarka była oparta na przemyśle ciężkim, ale obecnie dynamiki nabierają takie sektory, jak handel detaliczny i turystyka wypoczynkowa - ten pierwszy zanotował w 2013 roku aż 18-procentowy1 wzrost. Cieszymy się, że nowy hotel powstanie właśnie w centrum handlowym Galleria Minsk. Tegoroczne Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie potwierdziły zdolność Mińska do organizacji dużych imprez międzynarodowych i odnotowuje się tutaj również stopniowy wzrost popytu na miejsca noclegowe o wysokim standardzie – tłumaczy Patrick Fitzgibbon, starszy wiceprezes ds. rozwoju w Europie i Afryce.

Do dyspozycji gości oddane zostanie profesjonalne centrum szkoleniowo – konferencyjne o powierzchni 800m2, a także piękna sala balowa o powierzchni 450 m2. W ofercie znajdą się usługi gastronomiczne oraz możliwość korzystania ze spa oraz klubu fitness. Dodatkową atrakcją budynku ma być utworzony na najwyższym piętrze inwestycji bar widokowy.

Nowy hotel w Mińsku będzie posiadał w swojej ofercie wszelkie przywileje sieci obowiązujące w pozostałych obiektach na całym świecie. Tutaj również na przywitanie goście otrzymają słynne czekoladowe ciasteczko, które stało się znakiem rozpoznawczym marki Double Tree by Hilton.

INFORMACJA PRASOWA