Nowoczesne technologie w zarządzaniu spotkaniami - podsumowanie

Nowoczesne technologie w zarządzaniu spotkaniami - podsumowanie
20 marca odbyła sie kolejna w tym roku konferencja MPI Poland. W ramach trwającego tydzień Meetings Week Poland 2014, wydarzenia organizowanego przez branżę spotkań, MPI zaproponowało szkolenie na temat nowoczesnych technologii przydatnych w pracy planistów i organizatorów eventów, podróży incentive i konferencji. Spotkanie odbyło sie na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Pierwsza prelegentka Agnieszka Słowik z Flower Travel, organizator wyjazdów typu incentive, mówiła o technologicznych nowinkach używanych przy organizacji i realizacji wyjazdów. „Jak nie zgubić uczestnika w podróży” - tak brzmiał tytuł jej wystąpienia. Na podstawie konkretnego przypadku zebrani mogli poznać rodzaje i funkcje użytecznych narzędzi zarządzania wydarzeniami i komunikacją takich jak: strona internetowa, system rejestracji, aplikacja na smartfon pozwalająca na identyfikację uczestników i komuniukację z nimi.

Corbin Ball, międzynarodowy mówca,konsultant i pisarz, uznany przez magazyn „Successful Meetings” za jednego z 25 najbardziej wpływowych ludzi w przemyśle spotkań, w swoim wystąpieniu zatytułowanym: „Główne trendy technologiczne wpływające na transformacje eventów” wskazał na trzy podstawowe tendencje określające charakter współczesnych technologii: szybszy, tańszy i łatwiejszy dostęp do oprogramowań w czasach funkcjonowania „chmur” internetowych oraz zintegrowanych systemów operacyjnych, rosnący wpływ mediów społecznościowych na transformację i zarządzanie eventami, świadomość, że wirtualne i hybrydowe spotkania nie zastąpią kontaktów „face to face”.

Tomasz Kuryło, przedsiębiorca i wierny użytkownik internetowego narzędzia do zarządzania projektami – Basecamp, w przekonywający i prosty sposób wyliczył praktyczne korzyści biznesowe jego stosowania. O zaletach korzystania w przemyśle spotkań z rozbudowanych internetowych systemów rejestracyjnych przekonywał Tomasz Chrościechowski z firmy Conrego, a o praktycznym zastosowaniu aplikacji eventowej GCBeVENT na telefon opowiadała Anna Górska z Gdańsk Convention Bureau, które zamówiło stworzenie takiej aplikacji i nieodpłatnie wypożycza ją organizatorom spotkań.

Na zakończenie Agnieszka Ziemiańska członek MPI, przekonywała o wymiernych korzyściach płynących z członkostwa w stowarzyszeniu. Kolejne spotkanie organizowane przez MPI Poland Club odbędzie się 30 maja w Gdańsku.

INFORMACJA PRASOWA