Nowoczesna kuchnia, czyli za czym szaleją Polacy?

Nowoczesna kuchnia, czyli za czym szaleją Polacy?
W kwestii smaku ambitni i utalentowani kucharze z Radisson Blu Hotel Kraków nie idą na ustępstwa - doceniają smak tradycyjnych polskich potraw ale nie boją się eksperymentować. W marcu proponują gościom restauracji Milk&Co najlepsze polskie specjały w nowej odsłonie, która może zaskoczyć, zadziwić, zachwycić...

Wielka rewolucja w gastronomii nie ominęła Polski. Coraz więcej jest u nas kucharzy, którzy mają świeże spojrzenie na tradycyjne potrawy, eksperymentują i odnoszą sukcesy. Okazuje się przy tym, że Polacy szaleją za ich propozycjami – są bardziej niż jeszcze kilka lat temu otwarci na rodzime smaki, chcą być zaskakiwani i zachwycani tym co mistrzowie kuchni proponują im w nowej odsłonie.

Szef Kuchni hotelu Radisson Blu w Krakowie – Stanisław Bobowski oraz jego zespół przez cały marzec proponują gościom restauracji Milk&Co polskie tradycyjne specjały z „babcinego kredensu” w nowoczesnej i przede wszystkim smacznej odsłonie.

Można ich spróbować w marcu codziennie a la carte w menu Food Trends Land+Place, a także w ramach bufetu Surf&Turf w każdy piątek od godziny 18.00 do 23.00 w nielimitowanej konsumpcji.

„W marcu w restauracji Milk&Co odkrywamy dla naszych gości potrawy, które niemal zniknęły z polskich stołów, przywracamy popularność wspaniałym, a często zapomnianym produktom różnych regionów. Jednocześnie wzbogacamy je o trendy rządzące światową gastronomią, sięgamy po ciekawe połączenia smaków i techniki kulinarne” – mówi Stanisław Bobowski, Szef Kuchni w Radisson Blu Hotel Kraków.

Według Łukasza Szymańskiego – Sous Chefa w krakowskim hotelu Radisson Blu na szczególną uwagę w menu bufetowym Surf&Turf zasługuje na przykład sałatka jarzynowa z mięsem kraba i jajkiem przepiórczym, kwas chlebowy serwowany w formie galaretki, kaczka z borówkami i jadalną ziemią przygotowana metodą sous vide, a także tatar ze śledzia z galaretką z cydru i trawy żubrowe. Z deserów koniecznie trzeba skosztować szarlotki z calvadosem wanilią i cynamonem serwowanej na słonym karmelu oraz śliwek duszonych w aromatycznej śliwowicy, zapiekanych pod kruszonką.

Jak dodaje Stanisław Bobowski - „Wybór dań do menu a la carte Food Trends podyktowany był przede wszystkim zbliżającymi się Świętami wielkiej Nocy. Chcemy pokazać, że tradycyjne polskie dania serwowane w tym czasie w naszych domach mogą być zaskakujące, nietypowe i ciekawe. Dlatego na przykład serwujemy poszetowe jajko przepiórcze ale chrzan do niego ma formę aromatycznej, lekkiej pianki albo samodzielnie kiszony barszcz biały na wędzonych domowym sposobem żeberkach. Do tego tradycyjny sernik krakowski z morwą i śliwowicą... Do łask Polaków wracają domowe potrawy wymagające domowego wędzenia, marynowania, czy kiszenia – my pokazujemy jak fantastyczne potrawy można uzyskać w ten sposób”.

INFORMACJA PRASOWA