Nowe hotele w IGHP - izba rośnie w siłę mimo pandemii

Nowe hotele w IGHP - izba rośnie w siłę mimo pandemii

Rok 2021 dla Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego był bardzo udany pod względem rozwoju i rozbudowy struktury członkowskiej. Do Izby w ciągu roku dołączyło aż 89 hoteli.

Do IGHP aktualnie należy 568 hoteli, co daje wynik na poziomie 22 % wszystkich skategoryzowanych obiektów w Polsce oraz 47 838 pokoi, co daje wynik 34 % pokoi hotelowych na polskim rynku.

Członkami Izby są nie tylko hotele, ale również dostawcy produktów i usług dla hotelarstwa (jest ich aktualnie 49), 1 instytut, 1 fundacja, 5 szkół (3 średnie i 2 wyższe). IGHP jest największą organizacją w branży hotelarskiej. 

Kto znalazł się wśród nowych członków IGHP?

Wśród nowych członków znajdziemy spory odsetek obiektów sieciowych czterogwiazdkowych i pięciogwiazdkowych. Wiele indywidualnych obiektów z całego kraju również postanowiło wejść w struktury IGHP. 

W Izbie znalazły się m.in. warszawskie hotele: Raffles Europejski, Hilton, Marriott, Leonardo Royal, NYX Hotel Warsaw, Four Points by Sheraton. Ale nie tylko Warszawą IGHP stoi ;) Wśród nowych członków są również m.in. Sheraton Poznań, Double Tree by Hilton Wrocław, Mercure Sepia w Bydgoszczy. 

Nowi członkowie, którzy są hotelami niezależnymi, to m.in.  krakowskie hotele Wyspiański, Kolegiacki z Poznania, Matejko i Merci Boutique Hotel, V Hotel z Warszawy, Europeum z Wrocławia, Park Hotel Rzeszów, Hotel 1231 z Torunia. Wśród 89 nowych członków znalazły się także obiekty z Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej oraz  wiele obiektów i hoteli z regionów turystycznych jak 5-gwiazdkowe Rysy i pensjonat Halny, obydwa z Zakopanego, Tremonti Ski&Bike Resort z Karpacza, Szafir z Jastrzębiej Góry czy Neptuno Resort & Spa w Dźwirzynie. 

Do Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego w 2021 dołączyły nie tylko hotele, ale także nowi dostawcy, m.in. Carpet Studio, Ekspert Tekstyli, SmartHotel, D-Edge i PolCard.

– W pełnym wyzwań czasie pandemii nasza organizacja nabrała jeszcze większej dynamiki. Cieszy nas ogromnie duża liczba nowych hoteli przystępujących do Izby. To dla nas wszystkich jest niezwykle budujące. Im więcej hotelarzy tworzy społeczność IGHP, tym nasze działania są bardziej reprezentatywne. Dziękuję wszystkim członkom za zaangażowanie w działania Izby – mówi Ireneusz Węgłowski, prezes IGHP.

Cieszymy się, że mimo pandemii IGHP nie zwalnia tempa oraz dynamicznie się rozwija i rośnie w siłę.