Nowa inwestycja spółki Echo Investment w Katowicach

Nowa inwestycja spółki Echo Investment w Katowicach
Już za kilka dni spółka Echo Investment ma rozpocząć budowę olbrzymiego centrum handlowo-rozrywkowego w Katowicach. Obiekt będzie miał 120 000 mkw. powierzchni całkowitej i zlokalizowany zostanie przy ul. Kościuszki. W nowym centrum powstanie 200 sklepów, 9-salowe kino, kręgielnia, klub fitness i lokale rozrywkowe. Parking będzie oferować 2 200 miejsc postojowych.

Założenia funkcjonalno-przestrzenne opracowało biuro Pallado i Skupin z Katowic.

Zakończenie realizacji projektu zaplanowano na I kwartał 2015 roku.

Z danych firmy Colliers wynika, że Katowice to jedno z polskich miast, w którym sytuacja na rynku nowoczesnej powierzchni handlowej zmienia się najbardziej dynamicznie. Aktualna podaż w Katowicach wynosi ponad 200 tys. mkw. - Patrząc na popyt oraz skalę inwestycji, które są realizowane lub planowane w najbliższym czasie, w następnych 4-5 latach może się ona podwoić - wyjaśnia przedstawicielka firmy Colliers.

Wśród nowych, realizowanych obecnie inwestycji na katowickim rynku nieruchomości handlowych jest Zintegrowane Centrum Komunikacyjne, w ramach którego powstanie m.in. Galeria Katowicka.

Katowicki obiekt handlowo-rozrywkowy to jeden z sześciu projektów, jakie Echo Investment planuje rozpocząć w 2012 roku. Spółka zamierza wybudować centra handlowe również w Poznaniu (Metropolis), Koszalinie (Galeria Nova) oraz w Lublinie. Poza tym planowana jest także rozbudowa istniejącego już Pasażu Grunwaldzkiego we Wrocławiu oraz galerii Galaxy w Szczecinie.

Na dzień dzisiejszy Echo Investment nie udostępniła wizualizacji obiektu handlowo-rozrywkowego w Katowicach.

Źródło: propertynews.pl