Novotel Warszawa Centrum partnerem Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjal

Novotel Warszawa Centrum partnerem Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjal
1500 sportowców reprezentujących 57 programów narodowych z całej Europy oraz 9 dyscyplin sportowych – tak zapowiadają się Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych 2010, które odbędą się w Warszawie w dniach 18 - 23 września. Partnerem imprezy jest hotel Novotel Warszawa Centrum. Ceremonia Otwarcia Igrzysk odbędzie się 18 września na nowym stadionie Legii - wystąpią m.in. Anna Maria Jopek i zespół Myslovitz.

Hotel Novotel Warszawa Centrum został wyróżniony przez organizatorów Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2010. Będzie gościł rodziny zawodników, uczestników Programów Pozasportowych Igrzysk, m.in. Forum Młodych, Forum Członków Rodzin oraz dziennikarzy z zagranicy - w sumie ok. 200 osób. W hotelu Novotel Warszawa Centrum będą się także odbywały oficjalne konferencje prasowe Igrzysk. Goście uzyskają od pracowników hotelu Novotel Warszawa Centrum wszelką niezbędną pomoc.

Olimpiady Specjalne (www.specialolympics.org) to międzynarodowa organizacja skupiająca trzy miliony sportowców na całym świecie. Wspierają ją m.in. aktor Collin Farrell, Arnold Schwarzenegger, Książe Monako Albert. Igrzyska rozgrywane w Polsce mają ogromne znaczenie w szerzeniu wiedzy o możliwościach osób z niepełnosprawnością intelektualną. „To wielki zaszczyt i wyróżnienie dla Polski, że światowy ruch Special Olympics powierzył organizację tego prestiżowego wydarzenia właśnie nam” - mówi Bogusław Gałązka, Dyrektor Komitetu Organizacyjnego Igrzysk. „Naszą misją jest przede wszystkim zmiana nastawienia społeczeństwa do osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zależy nam na wsparciu ze strony mediów. Chcemy poruszyć serca i zachęcić Polaków do kibicowania naszym sportowcom” - podkreślił Gałązka.

Zawodnicy będą rywalizować w 9 dyscyplinach – lekkoatletyce, tenisie stołowym, piłce nożnej kobiet, koszykówce, tenisie ziemnym, trójboju siłowym, bowlingu, jeździe na wrotkach, badmintonie. Oprócz 9 dyscyplin sportowych także odbędzie się również 1 dyscyplina pokazowa – Program Aktywności Motorycznej. Zawody odbędą się na 6 warszawskich obiektach sportowych, m.in. uczelni AWF i SGGW i na Torwarze. Ambasadorami Igrzysk są aktorzy m.in.: Joanna Brodzik, Piotr Adamczyk, Bogusław Linda oraz Cezary Pazura a także znani sportowcy m.in.: Maja Włoszczowska, wicemistrzyni olimpijska z Pekinu w kolarstwie górskim oraz Jerzy Makula, 6-krotny mistrz świata w akrobacji szybowcowej. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie Igrzysk: www.warsaw2010.eu.

Novotel Warszawa Centrum, który jest partnerem tego wydarzenia, jest położony w samym centrum stolicy, w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki. Jest to hotel czterogwiazdkowy, dysponuje 733 pokojami i 15 salami konferencyjnymi wyposażonymi w nowoczesny sprzęt i Internet Wi-Fi. Hotelowa restauracja Essencia serwuje potrawy kuchni międzynarodowej, Le Cafe aromatyczną kawę, a Le Bar egzotyczne koktajle. Z mieszczącego się na 31 piętrze centrum fitness z siłownią i sauną można podziwiać panoramę stolicy.

INFORMACJA PRASOWA