Norweska Wenaasgruppen kupiła Hotel Jan III Sobieski w Warszawie za ponad 50 mln euro

Norweska Wenaasgruppen kupiła Hotel Jan III Sobieski w Warszawie za ponad 50 mln euro
Austriacka firma hotelarsko-deweloperska Warimpex, Europa Fund II sprzedała hotel Jan III Sobieski oraz przyległy do niego biurowiec, firmie Wenaasgruppen z Norwegii.

„Warimpex, Europa Fund II i George Mula zobowiązali się do sprzedaży 100% swoich udziałów w Hotelu Sobieski na rzecz norweskiej spółki inwestycyjnej Wenaasgruppen prowadzącej działalność m.in. w zakresie nieruchomości hotelowych i asset management. Cena sprzedaży została ustalona na poziomie ponad 50 mln EUR" – tak transakcję sprzedaży Simon Hooper, Partner w Europa Capital.

Prezes Warimpexu, Franz Jurkowitsch, stwierdził, iż transakcja ta oznacza odradzanie się rynku inwestycyjnego w tym regionie Europy, po globalnym kryzysie. Jego zdaniem sprzedaż Sobieskiego jest zgodna ze strategią firmy pozyskującej kapitał na rozwój i nowe projekty.

Czterogwiazdkowy Hotel Jan III Sobieski jest jednym z pierwszych luksusowych hoteli wybudowanych w Warszawie po 1989 r. Otwarcie hotelu miało miejsce w lipcu 1992 r., a został on nabyty przez obecnych właścicieli w 2006 r. Hotel ma 435 pokoi i apartamentów oraz oferuje obszerną część konferencyjną. Co roku w hotelu Sobieski zatrzymuje się ponad 100.000 turystów. „Hotel Sobieski jest naszym pierwszym hotelem na tak ważnym i dynamicznym rynku polskim. Jesteśmy zadowoleni z nabycia tego charakterystycznego obiektu, który jest ponadto bardzo dobrze zarządzany" – powiedział cytowany w komunikacie Lars Wenaas, właściciel Wenaasgruppen.

Wenaasgruppen jest spółką inwestycyjną działającą na rynku nieruchomości hotelowych, statków wycieczkowych, alpejskich ośrodków narciarskich oraz sprzętu sportowego i wypoczynkowego. Jest też liderem branży hotelarskiej w Skandynawii.

Źródło: IS Businesswire